اصول چیدمان قفسه فروشگاه رنگ و ابزار

اصول چیدمان قفسه ها در فروشگاه های رنگ و ابزار

چیدمان قفسه فروشگاه رنگ و ابزار یکی از موارد مهم در افزایش فروش بیشتر می باشد که با زیباتر شدن محیط و ایجاد نظم در آن، در جذب مشتری موثر عمل می کند. نحوه چیدمان کالاها در فروشگاه های مختلف در مرحله اول بر اساس نوع اقلام و مشتریان هدف و تعداد کالاها تعیین میشوند. بهین انبار تولید کننده سیستم های قفسه بندی انبار در ادامه به موارد مهمی که لازم است در چیدمان قفسه های فروشگاه ابزار و رنگ و نحوه قفسه بندی این محیط ها مورد توجه قرار گیرند اشاره خواهد نمود.

تاثیر چیدمان قفسه فروشگاه رنگ و ابزار بر فروش

قبل از ارائه نکات مهمی که لازم است در قفسه بندی فروشگاه های رنگ مورد توجه قرار گیرند، بهتر است تاثیر چیدمان قفسه ها را بر میزان فروش بررسی کنیم. یکی از مهم ترین ویژگی های فروشگاه های رنگ و ابزار، تنوع بالا در رنگ بسته بندی کالاها می باشد که می توان آن را یک نقطه مثبت برای چیدمان قفسه ها در نظر گرفت. رنگ ها به شدت در جذب انسان ها تاثیرگذار می باشند و چیدمان درست و زیبا در نهایت می تواند باعث جذب مشتری بیشتر به محیط فروشگاه گردد. این مسئله مخصوصا اگر کمی با خلاقیت همراه باشد، بدون شک نتیجه بهتری را دریافت خواهد نمود. به عنوان مثال، ایجاد هارمونی بین قفسه های مختلف در کل فروشگاه می تواند محیط را بسیار زیبا و جذاب کند و مشتری ناخودآگاه به سمت چنین فروشگاه هایی جذب می گردد.

علاوه براین، با چیدمان مناسب قفسه فروشگاه رنگ و ابزار می توان نظم بسیار خوبی را در محیط ایجاد نمود و دسترسی مشتری به هر یک از اقلام مورد نظر آسان تر خواهد بود. دسترسی آسان به اقلام و زیبا بودن محیط هر دو می توانند احساس خوشایندی را در افراد ایجاد نموده و تجربه خرید خوبی را برای مشتری ایجاد می کند و می تواند به مشتری همیشگی فروشگاه شما تبدیل شود.

چیدمان قفسه فروشگاه ابزار

بهترین چیدمان قفسه فروشگاه رنگ و ابزار کدام است؟

از مهم ترین مواردی که باعث میشوند چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار نظم و ترتیب خوبی داشته و زیبایی آن نیز چشم گیر باشد، عبارتند از:

انتخاب قفسه مناسب برای فروشگاه رنگ و ابزار

با توجه به تنوع بسیار زیاد در سیستم های قفسه بندی که هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند، انتخاب قفسه مناسب برای فروشگاه که کاملا با شرایط محیط مورد نظر تناسب داشته باشند، اولین گام برای چیدمان اصولی و درست به شمار می رود. به عنوان مثال، سیستم قفسه بندی پالت راک یا قفسه پانل راک برای فروشگاه های رنگ و ابزار مناسب نمی باشند و بهتر است از قفسه بندی مشبک استفاده شود. این قفسه ها دسترسی آسان تری را برای فروشگاه های رنگ فراهم می کند و استحکام بدنه آنها نیز در حد مطلوبی می باشد. استفاده از ظروف نگهداری مواد و کالا از قبیل جعبه های پلاستیکی انبار از دیگر گزینه های مناسبی هستند که می توان برای قرار دادن ابزارهای کوچک در فروشگاه استفاده نمود.

چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ بر اساس وزن

هر یک از قوطی و سطل های رنگ دارای وزن های خاصی می باشند و برخی بسیار سنگین هستند. لذا بهتر است برای دسترسی آسان به این اقلام، آنها را در قفسه های پایین تر قرار دهید. این مسئله نه تنها باعث دسترسی آسان به کالاهای سنگین تر میشود، بلکه از فشار وارد شدن به سیستم قفسه بندی نیز جلوگیری می گردد. هر چه کالاهای سنگین در ردیف های پایین تر قرار گیرند، بدون شک فشار کمتری به قفسه ها وارد شده و خطر از هم پاشیدن قفسه و ریزش کالاها کاهش پیدا می کند.

چیدمان قفسه های فروشگاه بر اساس رنگ

دسترسی آسان به کالاهای مورد نظر یکی از مهم ترین مواردی می باشد که در چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار باید به آن توجه داشت. یکی از راهکارها برای رسیدن به این هدف، دسته بندی قفسه ها بر اساس رنگ ها می باشد. با این چیدمان می توان به عنوان مثال، رنگ سبز از برندهای مختلف را در کنار هم مشاهده و مقایسه و انتخاب بهتری داشت.

چیدمان قفسه های رنگ بر اساس برند

از دیگر روش های کاربردی که می توان در چیدمان قفسه فروشگاه رنگ و ابزار استفاده نمود، دسته بندی کالاها بر اساس برند آنها می باشد. در این شرایط، مشتریانی که برند محصول برایشان اهمیت زیادی دارد، دسترسی آسانی به مجموعه ای از کالاهای تولید شده توسط آن برند را خواهند داشت. توجه داشته باشید که قرار دادن ابزارهای مختلف که متعلق به یک برند هستند، باعث میشود تا مشتری را به خرید کالای بیشتری ترغیب کند.

چیدمان قفسه فروشگاه رنگ

چیدمان کالاهای مرتبط در قفسه های مجاور

در بسیاری از مواقع، ممکن است مشتری که وارد فروشگاه شما میشود، هدفش خرید یک قوطی رنگ باشد. اما اگر در قفسه های مجاور ابزار آلات مرتبط با رنگ آمیزی چیده شوند، باعث میشود مشتری ناخودآگاه به سمت آنها جذب شده و گام موثری در افزایش فروش برخواهید داشت. چیدمان قفسه فروشگاه رنگ و ابزار یا هر فروشگاه دیگر، تنها به معنای نظم بخشیدن نیست، بلکه باید در جهت ترغیب مشتری به خرید بیشتر صورت گیرد.

استفاده از ظروف نگهداری مواد با رنگ های متنوع

علاوه بر قفسه های فلزی با استحکام بالا که برای چیدمان قوطی های رنگ استفاده میشوند، برای نگهداری ابزار آلات کوچک نیاز به ظروف مخصوص خواهید داشت. جعبه های پلاستیکی انبار که براحتی به صورت طبقه ای بر روی هم قرار میگیرند، می تواند برای چیدمان ابزار آلات مناسب باشند. این جعبه ها باعث میشوند نظم خوبی در فروشگاه ایجاد شده و علاوه براین، دسترسی به هر ابزار آسان خواهد بود. برای برای تلفیق زیبایی و نظم در چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار، پیشنهاد می کنیم ترکیب رنگ خوبی را برای جعبه های پلاستیکی انتخاب کنید. این ترکیب رنگ باید با رنگ قفسه ها و سایر المان های موجود در محیط تناسب داشته باشد.

اختصاص دادن فضای مناسب بین قفسه ها

در فروشگاه های بزرگ که از چندین ردیف قفسه تشکیل شده اند، باید به فاصله بین هر ردیف توجه شود. مقدار فضایی که برای رفت و آمد مشتری یا فروشندگان اختصاص داده میشود، باید به گونه ای باشد که از برخورد با کالاهای موجود در هر قفسه جلوگیری شود. علاوه براین، بهتر است از قرار دادن قوطی های رنگ در فضای بین قفسه ها خودداری شود. این کار نه تنها باعث زیبای تر شدن و نظم بخشیدن به فروشگاه می گردد، بلکه رفت و آمد بین راهروها را با اختلال روبرو نمی کند.

طراحی و تولید انواع سیستم های قفسه بندی انبار

بهین انبار یکی از بزرگترین تیم های تولیدکننده سیستم های قفسه بندی انبار می باشد که در مجموعه محصولات خود، ظروف نگهداری مواد و کالا را نیز قرار داده است. تمام محصولات تولید شده توسط این تیم از کیفیت بالایی برخوردار بوده و متناسب با استانداردهای مختلف طراحی شده اند. برای استعلام قیمت هر یک از سیستم های قفسه بندی و ظروف نگهداری کالا و آشنایی با ویژگی های آنها می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده نمایید. کارشناسان بهین انبار آماده ارائه مشاوره رایگان قبل از خرید هر یک از محصولات خود می باشند.

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید