قفسه بندی مشبک (پیچ و مهره ای)

قفسه بندی مشبک (قفسه پیچ و مهره ای)

قفسه بندی مشبک یا قفسه پیچ و مهره ای (bolt and nut shelving) قدیمی ترین و رایج ترین نوع قفسه بندی ثابت فلزی و سبک بوده که مجموعه ای از نبشی های سوراخ دار و کفی های صاف می باشد و به صورت طبقاتی بر روی هم قرار میگیرند. این نوع از قفسه بندی با توجه به ساختار به کار رفته در آن، قدرت تحمل بالایی نداشته و بیشتر برای نگهداری محصولات و اقلام با وزن سبک مورد استفاده قرار میگیرد. بهین انبار تولید کننده قفسه بندی پیچ و مهره ای می باشد که این محصولات را در اندازه های مختلف و با توجه به محیط مورد نظر برای نصب آن طراحی و تولید می کند. در ادامه راهنمای خرید قفسه بندی پیچ و مهره ای شامل کاربرد و ویژگی های اصلی و مهم در ساختار این نوع قفسه انبار را ارائه خواهیم داد.

ابعاد قفسه بندی مشبک پیچ و مهره ای

مشخصات فنی قفسه مشبکابعاد قفسه های مشبک تولید شده در بهین انبار متنوع بوده و با توجه به نوع کالا و اندازه و شکل هندسی آنها می توان گزینه های متفاوتی را انتخاب نمود. ابعاد این قفسه ها به شرح زیر می باشد:

 • ارتفاع قفسه های مشبک با توجه به میزان مقاومت سازه تا 900 سانتی متر قابل افزایش می باشد.
 • دهانه این قفسه ها 95 سانتی متر در نظر گرفته شده است.
 • عمق قفسه ها 20، 25،30، 35، 40،46،50 و 60 سانتی متر می باشد.

کاربرد قفسه بندی مشبک پیچ و مهره ای

قفسه بندی پیچ و مهره ای ساده ترین نوع قفسه برای نگهداری از اقلام و محصولات مختلف می باشد که با توجه به قیمت ارزان و اجرا و پیاده سازی آسان آن در محیط های مختلف کاربرد گسترده ای دارد. از اصلی ترین کاربردهای قفسه بندی مشبک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استفاده گسترده از قفسه بندی مشبک برای نگهداری و چیدمان کتاب در کتابخانه های عمومی و خصوصی
 • چیدمان و نگهداری وسایل سبک در محیط های اداری و بایگانی
 • استفاده از bolt and nut shelving در فروشگاه ها با اقلام سبک و کم حجم
 • استفاده از قفسه های فلزی و مشبک در انباری منازل و کتابخانه های شخصی
 • نگهداری و چیدمان قطعات یدکی و ابزارآلات

در حالت کلی می توان گفت، این نوع قفسه بندی برای تمام انبارهایی که هدف نگهداری و چیدمان اقلام کم حجم با وزن سبک می باشد انتخاب مناسبی خواهد بود.

قفسه مشبک

ویژگی های قفسه بندی پیچ و مهره ای مشبک

اصلی ترین دلیل کاربرد گسترده قفسه های فلزی مشبک در بخش های صنعتی، نیمه صنعتی و حتی انبارهای خانگی، ویژگی های منحصر به فرد و مزایای بسیار زیاد آنها نسبت به سایر انواع قفسه بندی می باشد که عبارتند از:

 • قابلیت اجرای قفسه بندی طبقاتی تا ارتفاع 9 متر با توجه به شرایط سالن و انبار و وزن اقلام
 • اجرا و پیاده سازی آسان و ارزان قفسه بندی
 • چیدمان و دسترسی آسان به اقلام مورد نظر توسط نیروی انسانی
 • وزن سبک قفسه ها و استحکام بالای آنها بخاطر استفاده از پیچ و مهره های گالوانیزه
 • قابلیت تغییر فاصله و ارتفاع هر یک از طبقات با توجه به حجم و وزن اقلام
 • قابل تنظیم و اجرا به صورت تک ردیف و چند طبقه تا ارتفاع 9 متر با توجه به شرایط انبار و وزن اقلام
 • دهانه هر یک از طبقات قفسه بندی مشبک 95 سانتی متر می باشد
 • تنوع بالا در عمق قفسه ها و انتخاب گزینه مناسب بر اساس نوع اقلام و شرایط محیط (عمق های استاندارد قفسه ها 20، 25، 30، 35، 40، 46، 50 و 60 سانتی متر)
 • رنگ رایج قفسه ها طوسی بوده و قابل تغییر بر اساس خواسته مشتری می باشد
 • قابلیت استفاده متعدد و باز و بسته کردن و تغییر نحوه چیدمان ردیف ها بر اساس شرایط محیط های مختلف

راه پله قفسه مشبک

قفسه بندی مشبک چیست؟

قفسه بندی مشبک یا bolt and nut shelving به مجموعه ای از کفی یا پانل فلزی و نبشی های سوراخ دار گفته میشود که با پیچ و مهره های گالوانیزه به هم متصل شده و به صورت طبقاتی در سالن و انبارهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع قفسه بندی با توجه به استحکام پیچ و مهره ها و ضخامت ورقه های به کار رفته برای کفی پانل ها و بدنه قفسه، به گروه های قفسه بندی سنگین وزن، متوسط و سبک تقسیم بندی می گردد که در محیط های صنعتی و کارخانجات، فروشگاه های بزرگ و انبارهای خانگی مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به عمق کم پانل ها و دهانه 90 سانتی متری هر یک از طبقات، چیدمان و جا به جایی اقلام قرار گرفته در قفسه بندی مشبک توسط نیروی انسانی انجام میشود.

لازم به ذکر است در انبارهایی که قفسه بندی bolt and nut shelving با ارتفاع زیاد در آنها اجرا می گردد، امکان نصب راه پله و مهاربند برای دسترسی آسان و افزایش استحاکم و مقاومت بدنه قفسه ها وجود دارد. همچنین، بر اساس خواسته مشتری و شرایط انبار، امکان نصب جاکارتی، تابلو راهنما و لبه جلو برای این نوع قفسه بندی قابل اجرا می باشد.

نمای شماتیک قفسه بندی مشبک

انواع قفسه بندی پیچ و مهره ای

قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک

قفسه پیچ و مهره ای سبک برای نگهداری اجناس سبک مورد استفاده قرار میگیرند و بیشتر در انباری های کوچک و با تحمل بار کمتر مورد استفاده قرار میگیرند. ارتفاع کم و دسترسی آسان به اقلام مهم ترین دلیل استفاده از این قفسه بندی در انباری و کارخانه ها میباشند. لازم به توضیح است بازه تحمل بار در این نوع قفسه 50 تا 120 کیلوگرم بار گسترده به روی هر طبقه می باشد.

قفسه بندی پیچ و مهره ای سنگین

قفسه پیچ و مهره ای سنگین محصول اختصاصی شرکت بهین انبار آرا میباشد که برای انبار کردن اقلام نیمه سنگین به کار میرود. در این نوع قفسه بندی تحمل قفسه ها بنا به درخواست مشتری افزایش می یابد و در انبارهای بزرگتر مورد استفاده قرار میگیرد. بازه تحمل بار در این نوع قفسه بین 120 تا 300 کیلوگرم بارگسترده به روی هرطبقه می باشد.

قیمت قفسه های مشبک فلزی

قیمت قفسه های مشبک با توجه به تعداد طبقات و ردیف ها، اندازه و ابعاد آنها و همچنین متریال به کار رفته در بدنه و سایر بخش های آن تعیین می گردد. با توجه به فاکتورهای متعددی که در این قیمت گذاری نقش دارند، برای استعلام قیمت ها می توانید با کارشناسان بهین انبار تماس بگیرید.

طراحی و ساخت قفسه بندی مشبک (پیچ و مهره ای)

قیمت ارزان، وزن سبک، اجرای آسان و قابلیت تغییر و تنظیم ارتفاع طبقات و عمق پانل و غیره بر اساس نوع اقلام و شرایط سالن و تعدد زیاد در استفاده مجدد قفسه ها، از اصلی ترین دلایل تقاضای زیاد برای تولید قفسه بندی مشبک فلزی می باشد. به همین منظور، گروه بهین انبار با بیش از ده سال سابقه فعالیت در حوزه تولید تجهیزات انبارداری و قفسه های فلزی سنگین، نیمه سنگین و سبک، تولید انواع قفسه بندی پیچ و مهره ای را در مجموعه فعالیت های خود قرار داده است. برای اطلاع از ویژگی های منحصر به فرد هر یک از محصولات این مجموعه کافیست از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه با گروه بهین انبار در ارتباط باشید. کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان قبل از خرید قفسه بندی پیچ و مهره ای و سایر انواع قفسه ها می باشند.

 

به مشاوره نیاز دارید؟

کارشناسان بخش فروش بهین انبار آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند…

محصولات مرتبط

مطالب آموزشی

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام قفسه هاتون نیاز به خدمات نگهداری و بازدید دوره ایی هم دارند؟

  پاسخ
  • سلام
   بله، بهتر است خودتان به صورت دوره ای و ماهیانه با بررسی استحکام اتصالات و بازدید از قطعات در صورت مشاهده ی هرگونه مشکل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت نسبت به بازدید و رفع مشکلات احتمالی اقدام گردد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست