قفسه بندی راک کفپوشدار سنگین

قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین (پانل راک)

قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین یا قفسه بندی پانل راک (shelving Rock panels) یکی از کاربردی ترین انواع سیستم های قفسه بندی انبار بزرگ صنعتی و نیمه صنعتی می باشد که با حداکثر استفاده از فضا، امکان ذخیرسازی محصولات نیمه سنگین و سنگین را فراهم می سازد. این گروه از سیستم های قفسه بندی که به قفسه بندی بالکی راک (Bulk Storage Racking) نیز شناخته شده می باشند، در گروه قفسه بندی ثابت فلزی و سنگین قرار گرفته و به صورت طبقاتی پیاده سازی شده و از طریق پله های فلزی بین طبقات امکان دسترسی به به پالت های متعدد وجود دارد. بهین انبار؛ تولید کننده قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین می باشد که در طراحی و تولید این گروه از محصولات خود استانداردهای خاصی را مد نظر قرار داده است. در ادامه به معرفی این نوع سیستم قفسه بندی انبار ، کاربردهای قفسه بندی پانل راک کفپوش دار سنگین و اجزای مهم آن اشاره خواهیم کرد.

مشخصات فنی قفسه راک کفپوشدار سنگین

ابعاد قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین

 • ارتفاع قفسه ها با توجه به شرایط سالن انبار در بازه 200 تا 1000 سانتی متر متغییر می باشد.
 • دهانه قفسه بر اساس نوع و اندازه کالاها می تواند یکی از مقادیر 117، 155،194، 232 و 270 سانتی متر انتخاب گردد.
 • عمق این قفسه ها 80، 90، 100 و 110 سانتی متر بوده که بر اساس خواسته مشتری انتخاب می شود.
 • ابعاد در نظر گرفته شده برای کفپوش قفسه های پانل راک، عرض 38 سانتی متر و عمق 80، 90، 100 و 110 سانتی متر است.

کاربرد قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین

چیدمان محصولات با زون های نیمه سنگین و سنگین در طبقات مختلف این سیستم قفسه بندی توسط نیروهای انسانی انجام میشود که از طریق پله های تعبیه شده بین طبقات امکان پذیر میشود. با توجه به اینکه جا به جایی محصولات بیشتر توسط نیروی دست انجام میشود، در نتیجه بالکی راک اغلب برای انبارهایی کاربرد دارد که محصولات آن وزن زیاد سنگینی نداشته باشند. از جمله کاربردهای قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • انبارهای ذخیره سازی قطعات اولیه
 • کارخانجات تولید دارو و مواد شوینده و بهداشتی
 • کارخانجات تولید ابزارآلات صنعتی و نیمه صنعتی
 • ذخیره سازی مواد غذایی در سردخانه ها

با توجه به اینکه قفسه بندی پانل راک را می توان در ارتفاع های مختلف پیاده سازی نمود، در نتیجه امکان استفاده از آن در محیط های مختلف با ظرفیت های گوناگون وزن محصولات زیاد سنگین نباشند وجود دارد.

قفسه بندی پانل راک

ویژگی های قفسه بندی پانل راک (بالکی راک)

با توجه به اینکه قفسه بندی پانل راک یا راک کفپوش دار سنگین را می توان به صورت طبقاتی پیاده سازی کرد و از فضای داخلی انبار حداکثر استفاده را برد، این گروه از تجهیزات انبارداری کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده اند. از اصلی ترین دلایل رواج زیاد قفسه بندی پانل راک، ویژگی های متعدد و مزایای زیاد آنها می باشد که عبارتند از:

 • امکان نصب پله بین طبقات برای تردد آسان نیروی انسانی و جا به جایی کالا و محصولات
 • امکان چیدمان محصولات توسط اپراتور انسانی و چرخ دستی یا کانوایر که منجر به انبارگردانی و چیدمان آسان محصولات میشود
 • نصب و اجرا قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین در مدت زمان کوتاه
 • تعیین اندازه دهانه و عمق پانل ها با توجه به وزن محصولات و تحمل بار
 • امکان نصب قفسه ها بر روی هم تا بیش از 5 طبقه و متناسب با ارتفاع سالن
 • قرار گرفتن کفپوش های مخصوص بر روی بازوهای هر قاب و فراهم شدن شرایط مناسب برای گذاشتن محصولات در هر قفسه
 • امکان اتصال قفسه ها با پیچ و مهره به قاب و بازوها و ایجاد بدنه محکم و مقاوم در برابر ضربه و افزایش وزن محصولات در هر طبقه
 • امکان طراحی و اجرای طبقات با توجه به نوع محصولات، فضای داخلی سالن
 • امکان کاهش یا افزایش آسان فاصله بین طبقات بر حسب شرایط

قفسه راک کفپوش دار

قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین چیست؟

سیستم قفسه بندی پانل راک یکی از رایج ترین انواع قفسه بندی فلزی سنگین انبارها می باشد که پانل های کفپوش دار به صورت طبقاتی بر روی هم قرار گرفته و با پله های تعبیه شده بین طبقات امکان جا به جایی در آنها وجود دارد. این نوع سیستم قفسه بندی که به پانل راک یا بالکی راک (Bulk Storage Racking) نیز شناخته شده می باشد، در مجموع از قاب، بازو، ستون، پله، پیچ و مهره و مهاربندهای افقی و ضربدری تشکیل شده و با اتصال به زمین کاملا در بربر ضربه و وزن زیاد محصولات مقاومت دارند. در ساختار قفسه بندی پانل راک چند قطعه و بخش اصلی وجود دارد که ارتباط مستقیم با استقامت این سیستم دارند که عبارتند از:

قاب قفسه بندی پانل راک

با توجه به اینکه در سیستم قفسه بندی پانل راک چیدمان و جا به جایی محصولات در طبقات مختلف توسط نیروی انسانی انجام میشود، در نتیجه باید قاب قفسه که نقش چارچوب را دارد، از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشد. علاوه بر استفاده از ورقه های فلزی محکم در ساخت قاب، مهاربندهای ضربدری و افقی نیز استفاده می گردد.

کفپوش بالکی راک

یکی از اصلی ترین تفاوت های پانل راک با سایر سیستم های قفسه بندی، استفاده از کفپوش های مخصوص می باشد که بدون پیچ و مهره بر روی بازو قرار میگیرند. استفاده از این کفپوش ها باعث میشود تا محصولات با اندازه های مختلف با نظم بهتری در قفسه ها قرار گیرند.

بازو قفسه راک کفپوش دار

در قفسه بندی های پانل راک تمام اقلام پالتی روی بازوها قرار میگیرند که از طریق کلیپ های ناخنی به ستون متصل میشوند. بازوهای به کار رفته در ساختار این قفسه ها دارای انواع مختلفی از قبیل بازوی رولفرم با کلیپ سه ناخته، بازوی رولفرم با کلیپ چهار ناخنه  و بازوی قوطی استاندارد با کلیپ سه ناخنه می باشد.

قفسه بالکی راک

نصب قفسه انباری راک کفپوشدار

از موارد بسیار مهمی که لازم است پس از انتخاب قفسه در نظر داشت، نحوه نصب و رعایت استانداردها برای آن می باشد. قفسه بندی انباری راک کفپوشدار به دلیل نوع سازه و عدم امکان جا به جایی و چیدمان کالاها با لیفتراک، باید به گونه ای نصب شود که رفت و آمد در آن آسان باشد. علاوه براین، به منظور حفظ استانداردها و اصول ایمنی انبارداری، قفسه انباری راک کفپوشدار باید تا حد امکان از مسیر کابل های برق فاصله داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که به میزان فاصله طبقه اول از زمین نیز باید توجه شود که در صورت طراحی صحیح و استاندارد، قفسه بندی انباری راک کفپوشدار پایه دار اجرا میشوند و فاصله حفظ خواهد شد.

قیمت قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین

قیمت قفسه های راک کفپوش دار سنگین با توجه به تعداد طبقات، ارتفاع و تجهیزات جانبی و همچنین قیمت فلزات و متریال به کار رفته برای تولید سازه تعیین می گردد. با توجه به تفاوت هایی که در قیمت هر قفسه در ابعاد مختلف وجود دارد، می توانید برای استعلام قیمت قفسه پانل راک با گروه بهین انبار تماس بگیرید.

طراحی و ساخت قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین

با توجه به کاربرد بسیار گسترده سیستم قفسه بندی پانل راک در محیط های مختلف، گروه بهین انبار با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در حوزه تولید تجهیزات انبارداری و قفسه بندی، تولید این محصولات را در مجموعه فعالیت های خود قرار داده است. این مجموعه در طراحی و ساخت و اجرای قفسه بندی راک کفپوشدار سنگین که در گروه قفسه های فلزی سنگین قرار دارد، استانداردهای لازم را رعایت نموده و بر اساس نوع محصولات و وزن آنها و شرایط سالن و انبار به صورت منحصر به فرد قفسه بندی مورد نظر را پیاده سازی می نماید. برای ارتباط با گروه بهین انبار و اطلاع از ویژگی های هر یک از محصولات این مجموعه می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.


سوالات متداول قبل از خرید قفسه بندی پانل راک


میزان تحمل بار در سیستم قفسه بندی پانل راک چقدر است؟
این نوع قفسه بندی برای انبار کردن اقلام سنگین و نیمه سنگین ساخته شده و می تواند تا یک تن (1000 کیلوگرم) میزان بار را تحمل نماید.

قفسه ها از چه نوع فلزی ساخته میشن؟
فلز مورد استفاده در قفسه بندی پانل راک و ضخامت آن بسته به نوع قطعه و عملکرد آن متفاوت و بنا به درخواست مشتری قابل تغییر می باشد.

ابعاد و مساحت قفسه بندی پانل راک چقدر است؟
تمام قفسه های ساخت شرکت بهین انبار آرا با توجه به نیاز مشتری و در ابعاد درخواست شده ساخته می شوند.

قفسه بالکی راک همان پانل راک است؟
بله قفسه بندی پانل راک را با نام های بالکی راک و قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین نیز میشناسند.

آیا قفسه ها رنگ بندی خاصی دارند؟
بصورت عمومی قفسه ها با ترکیب رنگ تماما طوسی یا (طوسی نارنجی) تولید می گردند و در موارد خاص امکان ارايه قفسه ها با رنگ های آبی، (زرد سفید) و یا رنگهای اختصاصی امکان پذیر می باشد.

 

به مشاوره نیاز دارید؟

کارشناسان بخش فروش بهین انبار آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند…

محصولات مرتبط

مطالب آموزشی

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام و خسته نباشید
  میخاستم بدونم تفاوت قفسه های انباری که شما تولید میکنید با قفسه هایی که نحوه ی اتصالاتشون بصورت جوشکاری هستند چه چیزی هستش و کدوم بهتره؟

  پاسخ
  • درود
   قفسه های تولیدی شرکت بهین انبار آرا کاملا با پیچ و مهره به یکدیگر متصل می گردند و تفاوت اصلی آن با قفسه های جوشی همین امر می باشد مضاف بر اینکه امکان باز و بست با کمترین زمان و هزینه در هر شرایطی محیاست. ضمنا قطعات بصورت رنگ شده تحویل مشتری می گردد که این موضوع در قفسه های جوشی میسر نمی باشد.

   پاسخ
 • حامد درخور
  دسامبر 16, 2020 10:42 ق.ظ

  حداکثر ارتفاع قفسه های بالکی راک چقدره؟

  پاسخ
  • قفسه ی بالکی راک بهین انبار آرا مناسب جهت بارگذاری اقلام با حجم و وزن قابل جابه جایی توسط نفر با امکان اجرا از ارتفاع 2 الی 10 متر بصورت 1 الی 4 طبقه می باشد که دسترسی به طبقات از طریق راه پله و راهروهای فرعی و اصلی امکان پذیر می باشد.

   پاسخ
 • یکتا نادری
  دسامبر 18, 2020 10:46 ق.ظ

  سلام
  ما از شرکت بهین انبار آرا قفسه برای انبار محصول خریداری کردیم خیلی راضی هستیم و از کیفیت و برخورد خوبتون ممنونیم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست