1. بهین انبار
 2. قفسه بندی ثابت
 3. قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین (پانل راک)
قفسه بندی راک کفپوشدار سنگین

قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین (پانل راک)

قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین یا قفسه بندی پانل راک (shelving Rock panels) یکی از کاربردی ترین انواع سیستم های قفسه بندی انبار بزرگ صنعتی و نیمه صنعتی می باشد که با حداکثر استفاده از فضا، امکان ذخیرسازی محصولات نیمه سنگین و سنگین را فراهم می سازد. این گروه از سیستم های قفسه بندی که به قفسه بندی بالکی راک (Bulk Storage Racking) نیز شناخته شده می باشند، در گروه قفسه بندی ثابت فلزی و سنگین قرار گرفته و به صورت طبقاتی پیاده سازی شده و از طریق پله های فلزی بین طبقات امکان دسترسی به به پالت های متعدد وجود دارد. بهین انبار؛ تولید کننده قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین می باشد که در طراحی و تولید این گروه از محصولات خود استانداردهای خاصی را مد نظر قرار داده است. در ادامه به معرفی این نوع سیستم قفسه بندی انبار ، کاربردهای قفسه بندی پانل راک کفپوش دار سنگین و اجزای مهم آن اشاره خواهیم کرد.

مشخصات فنی قفسه راک کفپوشدار سنگین

کاربرد قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین

چیدمان محصولات با زون های نیمه سنگین و سنگین در طبقات مختلف این سیستم قفسه بندی توسط نیروهای انسانی انجام میشود که از طریق پله های تعبیه شده بین طبقات امکان پذیر میشود. با توجه به اینکه جا به جایی محصولات بیشتر توسط نیروی دست انجام میشود، در نتیجه بالکی راک اغلب برای انبارهایی کاربرد دارد که محصولات آن وزن زیاد سنگینی نداشته باشند. از جمله کاربردهای قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • انبارهای ذخیره سازی قطعات اولیه
 • کارخانجات تولید دارو و مواد شوینده و بهداشتی
 • کارخانجات تولید ابزارآلات صنعتی و نیمه صنعتی
 • ذخیره سازی مواد غذایی در سردخانه ها

با توجه به اینکه قفسه بندی پانل راک را می توان در ارتفاع های مختلف پیاده سازی نمود، در نتیجه امکان استفاده از آن در محیط های مختلف با ظرفیت های گوناگون وزن محصولات زیاد سنگین نباشند وجود دارد.

قفسه بندی پانل راک

ویژگی های قفسه بندی پانل راک (بالکی راک)

با توجه به اینکه قفسه بندی پانل راک یا راک کفپوش دار سنگین را می توان به صورت طبقاتی پیاده سازی کرد و از فضای داخلی انبار حداکثر استفاده را برد، این گروه از تجهیزات انبارداری کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده اند. از اصلی ترین دلایل رواج زیاد قفسه بندی پانل راک، ویژگی های متعدد و مزایای زیاد آنها می باشد که عبارتند از:

 • امکان نصب پله بین طبقات برای تردد آسان نیروی انسانی و جا به جایی کالا و محصولات
 • امکان چیدمان محصولات توسط اپراتور انسانی و چرخ دستی یا کانوایر که منجر به انبارگردانی و چیدمان آسان محصولات میشود
 • نصب و اجرا قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین در مدت زمان کوتاه
 • تعیین اندازه دهانه و عمق پانل ها با توجه به وزن محصولات و تحمل بار
 • امکان نصب قفسه ها بر روی هم تا بیش از 5 طبقه و متناسب با ارتفاع سالن
 • قرار گرفتن کفپوش های مخصوص بر روی بازوهای هر قاب و فراهم شدن شرایط مناسب برای گذاشتن محصولات در هر قفسه
 • امکان اتصال قفسه ها با پیچ و مهره به قاب و بازوها و ایجاد بدنه محکم و مقاوم در برابر ضربه و افزایش وزن محصولات در هر طبقه
 • امکان طراحی و اجرای طبقات با توجه به نوع محصولات، فضای داخلی سالن
 • امکان کاهش یا افزایش آسان فاصله بین طبقات بر حسب شرایط

قفسه راک کفپوش دار

قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین چیست؟

سیستم قفسه بندی پانل راک یکی از رایج ترین انواع قفسه بندی فلزی سنگین انبارها می باشد که پانل های کفپوش دار به صورت طبقاتی بر روی هم قرار گرفته و با پله های تعبیه شده بین طبقات امکان جا به جایی در آنها وجود دارد. این نوع سیستم قفسه بندی که به پانل راک یا بالکی راک (Bulk Storage Racking) نیز شناخته شده می باشد، در مجموع از قاب، بازو، ستون، پله، پیچ و مهره و مهاربندهای افقی و ضربدری تشکیل شده و با اتصال به زمین کاملا در بربر ضربه و وزن زیاد محصولات مقاومت دارند. در ساختار قفسه بندی پانل راک چند قطعه و بخش اصلی وجود دارد که ارتباط مستقیم با استقامت این سیستم دارند که عبارتند از:

قاب قفسه بندی پانل راک

با توجه به اینکه در سیستم قفسه بندی پانل راک چیدمان و جا به جایی محصولات در طبقات مختلف توسط نیروی انسانی انجام میشود، در نتیجه باید قاب قفسه که نقش چارچوب را دارد، از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشد. علاوه بر استفاده از ورقه های فلزی محکم در ساخت قاب، مهاربندهای ضربدری و افقی نیز استفاده می گردد.

کفپوش بالکی راک

یکی از اصلی ترین تفاوت های پانل راک با سایر سیستم های قفسه بندی، استفاده از کفپوش های مخصوص می باشد که بدون پیچ و مهره بر روی بازو قرار میگیرند. استفاده از این کفپوش ها باعث میشود تا محصولات با اندازه های مختلف با نظم بهتری در قفسه ها قرار گیرند.

بازو قفسه راک کفپوش دار

در قفسه بندی های پانل راک تمام اقلام پالتی روی بازوها قرار میگیرند که از طریق کلیپ های ناخنی به ستون متصل میشوند. بازوهای به کار رفته در ساختار این قفسه ها دارای انواع مختلفی از قبیل بازوی رولفرم با کلیپ سه ناخته، بازوی رولفرم با کلیپ چهار ناخنه  و بازوی قوطی استاندارد با کلیپ سه ناخنه می باشد.

قفسه بالکی راک

طراحی و ساخت قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین

با توجه به کاربرد بسیار گسترده سیستم قفسه بندی پانل راک در محیط های مختلف، گروه بهین انبار با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در حوزه تولید تجهیزات انبارداری و قفسه بندی، تولید این محصولات را در مجموعه فعالیت های خود قرار داده است. این مجموعه در طراحی و ساخت و اجرای قفسه بندی راک کفپوشدار سنگین که در گروه قفسه های فلزی سنگین قرار دارد، استانداردهای لازم را رعایت نموده و بر اساس نوع محصولات و وزن آنها و شرایط سالن و انبار به صورت منحصر به فرد قفسه بندی مورد نظر را پیاده سازی می نماید. برای ارتباط با گروه بهین انبار و اطلاع از ویژگی های هر یک از محصولات این مجموعه می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

به مشاوره نیاز دارید؟

کارشناسان بخش فروش بهین انبار آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند…

محصولات مرتبط

فهرست