قفسه بندی لاستیک فروشی

قفسه بندی مناسب لاستیک فروشی کدام است؟

قفسه بندی لاستیک فروشی و انبار لاستیک به دلیل شکل هندسی و همچنین بالا بودن احتمال ریزش آنها باید به گونه ای انتخاب گردد که با ویژگی های این کالاها سازگار باشد. بهین انبار؛ تولید کننده سیستم های قفسه بندی انبار در ادامه به معرفی بهترین گزینه های برای قفسه بندی انبار لاستیک و فروشگاه ها و مغازه های لاستیک فروشی پرداخته و ویژگی های آنها را شرح خواهد داد.

نکات مهم در انتخاب قفسه بندی لاستیک فروشی

به دلیل شکل هندسی تایر و لاستیک خودرو و موتور سیکلت در انتخاب قفسه بندی مناسب برای نگهداری از این اقلام با محدودیت هایی مواجه خواهید بود. به منظور افزایش ایمنی و راندمان انبار یا فروشگاه لاستیک لازم است چند نکته مهم را در انتخاب بهترین گزینه برای قفسه بندی لاستیک فروشی مد نظر قرار دهید که عبارتند از:

نوع لاستیک

لاستیک های موجود در فروشگاه های عرضه این وسایل دارای سایزهای مختلفی می باشند؛ به عنوان مثال، لاستیک سواری، لاستیک وانت، اتوبوس، کامیون و تریلر. هر یک از این نوع لاستیک دارای اندازه و ابعاد و وزن های مختلفی هستند که در انتخاب نوع قفسه بندی تایر فروشی باید مد نظر قرار گیرند. به عبارت دیگر، نه تنها قفسه ها باید تحمل وزن کالاهای موجود در آنها را داشته ، بلکه باید با سایز تایر نیز متناسب باشند.

تعداد لاستیک

تعداد لاستیک های موجود در هر فروشگاه از دیگر مواردی می باشند که باید در انتخاب نوع قفسه بندی مد نظر قرار گیرند. به عنوان مثال، اگر تعداد لاستیک ها کم می باشند، می توان از پالت لاستیک با تعداد طبقات کم استفاده نمود. در مقابل، اگر تعداد آنها زیاد باشد، می توان از قفسه هایی با تعداد طبقات بیشتر استفاده کرد.

جنس قفسه بندی لاستیک فروشی

از دیگر موارد بسیار مهم که لازم است در فرآیند انتخاب بهترین قفسه بندی انبار لاستیک و مفازه های لاستیک فروشی باید به آن توجه داشت، جنس قفسه می باشد. قفسه های انبار در انواع مختلف چوبی، فلزی و پلاستیکی تولید میشوند که به منظور افزایش مقاومت آنها در برابر وزن سنگین تایر، بهتر است تنها قفسه های فلزی را خریداری کنید. اغلب پالت های طراحی شده برای نگهداری از لاستیک و تایر و همچنین سایر انواع قفسه های کاربردی در این زمینه فلزی می باشند و مقاومت بالایی در برابر ضربه و وزن سنگین خواهند داشت.

قفسه بندی انبار لاستیک

بهترین قفسه بندی لاستیک فروشی

قفسه های تولید شده برای انبار کالاها و وسایل مختلف بسیار متنوع می باشند. با توجه به ویژگی های ساختاری تایر می توان چند گزینه مناسب را برای نگهداری از آنها در فروشگاه ها و مغازه های فروش لاستیک موتور و خودرو استفاده نمود که عبارتند از:

پالت لاستیک

از رایج ترین سازه ها که برای قفسه بندی انبار لاستیک و تایر فروشی مورد استفاده قرار میگیرد، پالت های مخصوص این اقلام می باشد. پالت لاستیک به سازه های فلزی مقاوم گفته میشود که به صورت چند طبقه بوده و امکان چیدمان تایرها را در کنار هم فراهم می کند. این نوع پالت با توجه به سایز کف هر طبقه و میزان قدرت تحمل وزن بار به سه گروه پالت های سبک، متوسط و سنگین تقسیم بندی میشوند. در فروشگاه های لاستیک فروشی در اغلب مواقع از پالت های حداکثر دو تا سه طبقه و فلزی استفاده میشود.

پالت لاستیک

قفسه بندی بازویی

از دیگر انواع بسیار پرکاربرد برای قفسه بندی انبار لاستیک و مغازه های لاستیک فروشی می توان به قفسه بندی بازویی اشاره نمود. قفسه بندی بازویی شباهت زیادی با قفسه بندی پالت راک دارد، با این تفاوت که ستون های جلویی آن حذف میشوند. در نتیجه می توان بازوی قفسه را از درون حلقه لاستیک عبور داد و به این ترتیب یک بازو چند تایر را در کنار هم ثابت می کند. با توجه به وزن سنگین لاستیک از نوع قفسه بندی بازویی یا کانتی لور سنگین برای این منظور استفاده خواهد شد.

قفسه بندی انبار لاستیک

قفسه بندی انبار لاستیک به دلیل تعداد زیاد و وزن سنگین تایرها باید با دقت زیادی انتخاب شوند. هر دو نوع پالت لاستیک و قفسه بندی بازویی برای این منظور قابل استفاده می باشند، با این تفاوت که، پالت های مورد استفاده در انبارها تا 5 طبقه توسعه پیدا خواهند کرد. البته لازم به ذکر است که، تعداد طبقات پالت های لاستیک که در انبارها و کارخانجات تولید خودرو مورد استفاده قرار میگیرند، با توجه به نوع و وزن لاستیک ها تعیین میشود. به عنوان مثال، اگر هدف نگهداری از لاستیک های سنگین متعلق به اتوبوس و کامیون باشد، تعداد طبقات پالت دو تا سه طبقه می توان توسعه داد و برای لاستیک های کوچکتر تا 5 طبقه امکان پذیر است.

علاوه براین، در انبار لاستیک چون چیدمان محصولات توسط لیفتراک انجام میشود، در نتیجه تعداد طبقات و بازوهای قفسه بندی کانتی لور نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در حالت کلی، قفسه های کانتی لور چیدمان و دسترسی به کالاها را بسیار آسان می کند و به همین دلیل در فروشگاه ها و انبارهایی که کالاهای حلقوی شکل یا رول دارند کاربرد زیادی دارد.

پالت راک از دیگر گزینه های کاربردی برای انبار لاستیک می باشد که به دلیل تحمل وزن بالا و مقاومت سازه کاربرد زیادی در این زمینه دارد. قفسه های پالت راک به دلیل اندازه بزرگ آنها برای فروشگاه و مغازه های تایر فروشی گزینه مناسبی نخوهند بود. با توجه به نوع لاستیک و اندازه آنها ارتفاع هر طبقه تعیین شده و حلقه های لاستیک به صورت طبقه ای روی هم قرار خواهند گرفت.

طراحی و تولید قفسه بندی انبار لاستیک

گروه بهین انبار با بیش از سی سال سابقه فعالیت در حوزه طراحی و تولید انواع سیستم های قفسه بندی، یکی از بزرگترین تولیدکنندگن قفسه های بازویی و پالت راک می باشد. تمام محصولات این مجموعه زیر نظر مهندسین با تجربه و بر اساس استانداردهای روز دنیا طراحی و تولید شده اند. برای اطلاع از ویژگی های هر یک از محصولات گروه بهین انبار و دریافت مشاوره برای انتخاب بهترین قفسه بندی فروشگاه لاستیک فروشی می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده کنید.

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست