قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان

راهنمای قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان

قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان با توجه به طول زیاد لوله های پلی اتیلن و تنوع بالای شیرآلات و تجهیزات بهداشتی نیاز به دقت زیادی دارد. در این مغازه ها باید مجموعه ای از سیستم قفسه بندی مختلف را بر اساس نوع تجهیزات در کنار هم استفاده کرد و محدود به یک نوع قفسه نیست. در ادامه به چند مدل از انواع قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان برای فروش شیرآلات، لوله و اتصالات و موارد مشابه اشاره خواهیم داشت. با بهین انبار همراه باشید.

قفسه بندی مغازه لوازم بهداشتی و شیرآلات ساختمان

بهترین قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان

در فروشگاه ها و مغازه های فروش لوازم بهداشتی ساختمان محصولات متنوعی از قبیل انواع شیرآلات، سیفون، اتصالات فلزی و پلاستیکی، دوش، آینه و باکس سرویس بهداشتی و لوله در ابعاد مختلف و غیره به فروش میرسد. هر یک از این کالاها و لوازم دارای جنس، ابعاد و وزن های متفاوتی هستند و به همین دلیل نگهداری آنها نیاز به قفسه های خاصی دارد. به همین دلیل است که در این مغازه ها از چندین قفسه در کنار هم استفاده میشود.
در زمان قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان ابتدا باید نوع وسایل را دسته بندی و بر همین اساس قفسه مناسب را انتخاب کرد. از کاربردی ترین انواع قفسه برای این فروشگاه ها بر اساس نوع کالا و لوازم می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی و لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن از پرکاربردترین انواع لوله در ساختمان ها هستند و جایگزین لوله های چدنی قدیمی شده اند. این لوله ها طول زیادی دارند و با توجه به شاخه ای بودن ساختارشان در قفسه هایی با عمق زیاد نگهداری می شوند. برای قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان و نگهداری لوله می توان از قفسه های زیر استفاده کرد:

قفسه کانتی راک

قفسه بندی کانتی راک یکی از کاربردی ترین انواع قفسه برای نگهداری بارهای شاخه ای است. این قفسه ها دارای تونل ها هستند و دو طرف آنها کاملا بسته است. لوله ها از یک دهانه قفسه وارد تونل شده و چیدمان تنها به کمک دست امکان پذیر است. برای استفاده از این قفسه ها کافیست لوله ها را از نظر قطر، برند و غیره دسته بندی و آنها را در سلول و تونل های مجزا قرار داد.
قفسه های کانتی راک قدرت تحمل وزن بالایی دارند و دسترسی به هر یک از لوازم موجود در آن به صورت مستقیم است. یعنی هر یک از لوله ها را می توان به صورت مستقیم و بدون نیاز به رعایت قانون و صف خاص از قفسه خارج کرد.

قفسه بندی فروشگاه لوله و اتصالات ساختمان

قفسه بندی بازویی

یکی دیگر از انواع سیستم های قفسه بندی لوازم خانگی فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان قفسه بازویی است. این قفسه ها که به صورت یک طرفه و دو طرفه تولید میشوند، برای چیدمان بارهای شاخه ای مانند لوله کاربرد دارند. ساختار این قفسه ها به گونه ایست که بازوهای فلزی به صفحه اصلی قفسه متصل شده و بار روی بازوها چیده میشود. در هر قفسه چندین طبقه بازو با فاصله از هم متصل شده و چیدمان بار با دست برای آنها انجام میشود.
مدل های یک طرفه قفسه بازویی برای تکیه به دیوار مغازه کاربرد دارد و برای ردیف های وسط می توان مدل های دو طرفه را انتخاب کرد.

قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی و اتصالات ساختمان

از دیگر وسایل موجود در مغازه های فروش لوازم بهداشتی ساختمان، اتصالات هستند. این لوازم شامل انواع اتصالات پلی اتیلن و استیل هستند که ابعاد کوچکی داشته اما از نظر شکل تنوع بالایی دارند. علاوه براین در این فروشگاه ها انواع شیرآلات، دوش، سردوش و غیره نیز ارائه میشود. برای نگهداری این قبیل وسایل و لوازم بهداشتی ساختمان می توان از قفسه های زیر استفاده کرد:

قفسه پیچ و مهره ای

با توجه به ابعاد و وزن لوازم بهداشتی ساختمان از قبیل شیرآلات و اتصالات، قفسه مشبک برای آنها گزینه ایده آلی محسوب میشود. این قفسه ها که به قفسه پیچ و مهره ای نیز شناخته شده هستند، فلزی بوده و ارتفاع هر طبقه را می توان به دلخواه تغییر داد. قفسه های مشبک وزن سبکی دارند و جا به جایی آنها نیز براحتی امکان پذیر است. به همین دلیل استفاده از آنها تغییر دکوراسیون فروشگاه را با اختلال مواجه نخواهد کرد.
علاوه براین، قفسه های مشبک تنوع رنگی بالایی دارند و متناسب با دکوراسیون فروشگاه می توان آنها را انتخاب کرد. مهم تر از همه اینکه، این قفسه ها قابلیت رنگ آمیزی دارند!

قفسه فروشگاهی برای شیرآلات ساختمان

قفسه بندی فروشگاهی از دیگر گزینه های کاربردی برای قفسه بندی مغازه لوازم بهداشتی ساختمان است که در نگهداری اتصالات، شیرآلات و حتی لوله با قطر کم استفاده میشود. این قفسه ها تنوع بالایی دارند و شامل انواع قفسه های یک طرفه دیواری و خود ایستا، قفسه دو طرفه و نیم دایره ای و دایره ای و انواع استند می شوند. برای ردیف های وسط مغازه و فروشگاه می توان از مدل های دو طرفه استفاده کنید و لوازم را در آن قرار دهید. برای فضای روی دیوار نیز می توان از مدل های یک طرفه استفاده کرد.
قفسه های فروشگاهی از نظر طول و عرض دارای تنوع هستند و متناسب با نوع و ابعاد وسایل می توان آنها را انتخاب کرد. همچنین لازم به ذکر است، این قفسه ها براحتی نورپردازی میشوند و جلوه فوق العاده زیبایی می توانند به لوازم آلات و شیرآلات استیل و فلزی ببخشند.

قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی و شیرآلات ساختمان

قفسه چوبی مغازه فروش شیرآلات ساختمان

اگر به دنبال این هستید که دکوراسیون لوکس و بسیار شیک برای فروشگاه شیرآلات ساختمان طراحی کنید، قفسه های چوبی نیز می توانند گزینه مناسبی باشند. این قبیل قفسه ها برای نگهداری لوله و لوازم سنگین کاربرد نداشته و بیشتر برای نگهداری وسایل کوچک تر استفاده میشوند. البته قدرت تحمل وزن پایین و مقاومت کم در برابر نم و رطوبت از نقاط ضعف این قفسه ها محسوب میشود و قابلیت شستشو ندارند.

در دکوراسیون فروشگاه شیرآلات می توان از شلف های بسیار زیبا و مدرن برای استفاده بهینه از فضای روی دیوار نیز استفاده کرد. بر روی این شلف ها یک یا چند مدل از محصولات برندهای مختلف قرار گرفته و بیشتر برای نمایش وسایل کاربرد دارد.

جعبه پلاستیکی برای لوازم بهداشتی کوچک

در قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان وسایل بسیار کوچک از قبیل اتصالات و پیچ و مهره ها و موارد مشابه باعث بی نظمی میشوند. یکی از تجهیزات بسیار کاربردی در این شرایط، جعبه پلاستیکی انبار است. این جعبه ها را می توان به صورت طبقاتی و ردیفی به هم متصل کرد و برای نگهداری وسایل کوچک و فله کاربرد دارند.
با توجه به اینکه تنوع رنگ در این جعبه ها زیاد است، لذا بر اساس رنگ قفسه ها و سایر وسایل موجود در مغازه می توان جعبه مناسب را انتخاب کرد. برای گوشه های خالی مغازه و حتی داخل قفسه ها می توایند جعبه های پلاستیکی را قرار دهید و از فضای فروشگاه بیشترین بهره را ببرید.

نکات مهم در قفسه بندی فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان

فروشگاه ها و مغازه های لوازم بهداشتی ساختمان از جمله مکان هایی هستند که تنوع بالای محصولات در آن جلب توجه می کند. از وان حمام و کابین دوش گرفته تا توالت فرنگی و سیفون، لوله و اتصالات و شیرآلات آشپزخانه و سرویس بهداشتی در آن ارائه میشود. به همین دلیل قفسه بندی آن نیاز به رعایت اصول زیادی دارد از قبیل:

  • متناسب با نوع لوازم بهداشتی که در فروشگاه موجود است قفسه ها را انتخاب کنید. چون همه این مغازه ها لوله های پلی اتیلن یا توالت فرنگی را ارائه نمی دهند.
  • نوع قفسه هایی که انتخاب می کنید باید با وزن لوازم بهداشتی تناسب داشته باشند. قفسه هایی که برای نگهداری اتصالات پلی اتیلن استفاده میشوند برای چیدمان سیفون شاید مناسب نباشد!
  • برای ایجاد نظم و انسجام در فروشگاه قفسه ها را در رنگ های مرتبط و مشابه انتخاب کنید.
  • وسایل و لوازم مرتبط را در فاصله کم از یکدیگر قرار دهید
  • لوازم بهداشتی را بر اساس برند و کاربردشان دسته بندی کنید تا مشتری دچار سردرگمی نشود.
  • در داخل قفسه های فروشگاه می توانید تنها چند مدل و نمونه از وسایل را قرار دهید و مابقی را به انبار منتقل کنید. در این صورت نظم بیشتری در مغازه و فروشگاه ایجاد میشود.
  • از قرار دادن لوله و اتصالات و سایر وسایل در کف مغازه خودداری کنید. چون جلوه بسیار نامناسبی در فروشگاه ایجاد میشود و تردد مشتریان با مشکل مواجه خواهد شد.
  • کیفیت قفسه ها را فراموش نکنید. قفسه هایی را انتخاب کنید که نم و رطوبت محیط و تابش نور لامپ ها باعث تغییر رنگ و ظاهر آنها نشود.

خرید قفسه بندی لوله و لوازم بهداشتی ساختمان

بهین انبار تولیدکننده انواع قفسه بازویی، کانتی راک و قفسه های فروشگاهی و مشبک در ابعاد و رنگ های سفارشی با متریال باکیفیت است. این قفسه ها بر اساس شرایط فروشگاه و نوع و ابعاد لوازم مورد نظر طراحی و با رعایت استانداردها تولید و در محل نصب میشوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های پایین صفحه تماس بگیرید.

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید