قفسه بندی چینی و بلور در فروشگاه

راهنمای قفسه بندی چینی و بلور در فروشگاه و انبار

قفسه بندی چینی و بلور در فروشگاه و انبار می تواند تاثیر زیادی بر افزایش درآمد و همچنین جلوگیری از خسارت های ناشی از شکستن وسایل در اثر ریزش از قفسه ها داشته باشد. از انتخاب قفسه مناسب گرفته تا چیدمان استاندارد وسایل در ردیف های قفسه و دسته بندی صحیح آنها همگی باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد. در ادامه علاوه بر اصول قفسه بندی فروشگاه و انبار چینی و بلور، تجهیزات و قفسه های مناسب برای این قبیل کسب و کارها را معرفی خواهیم کرد. با بهین انبار تولیدکننده قفسه فلزی انبار همراه باشید.

قفسه بندی فروشگاه چینی و بلور

اصول قفسه بندی چینی و بلور در فروشگاه

اگر تجربه خرید از فروشگاه های چینی و بلور را داشته باشید، قطعا با تنوع بسیار زیاد وسایل آنها روبرو شده اید. چینی و بلور به دلیل درخشندگی وسایل جذابیت خاصی دارند و از کاربردی ترین کالاها در منازل هستند. به همین دلیل فروش این قبیل وسایل زیاد است و رقابت زیادی برای جذب مشتری در این حوزه وجود دارد. با قفسه بندی چینی و بلور در فروشگاه می توان گام موثری در این زمینه برداشت. البته در شرایطی می توان به این هدف رسید که اصول قفسه بندی را بدانید که عبارتند از:

انتخاب قفسه مناسب

به عنوان اولین گام برای قفسه بندی فروشگاه و مغازه چینی و بلور می توان به انتخاب قفسه مناسب اشاره کرد. قفسه های مورد استفاده در مغازه ها تنوع بالایی دارند و انواع قفسه فلزی و چوبی را شامل میشوند. از مهم ترین ویژگی های قفسه های مورد استفاده در این مغازه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قفسه هایی برای این قبیل فروشگاه ها باید انتخاب کنید که مقاومت بالایی در برابر وزن سنگین وسایل چینی و بلور داشته باشد.
 • رنگ بندی که برای قفسه ها انتخاب می کنید بهتر است با سبک چیدمان و شرایط محیط فروشگاه تناسب داشته باشد.
 • قفسه هایی را انتخاب کنید که بتوانید در شرایط لزوم نورپردازی کنید. با نورپردازی ردیف های قفسه ها جلوه بهتری از ظروف چینی و بلور ایجاد میشود و در جذب مشتری تاثیرگذار است.
 • تا حد امکان قفسه های قابل شستشو را انتخاب کنید. چون در فضای فروشگاه ها گرد و غبار زیاد است و بهتر است با دستمال مرطوب یا شستشو بدنه قفسه ها را به صورت دوره ای تمیز کنید.

چیدمان استاندارد قفسه چینی و بلور در فروشگاه

بعد از انتخاب قفسه های مناسب، حال باید آنها را به صورت استاندارد و با در نظر گرفتن اصول بازاریابی بچینید. برای چیدن سیستم های قفسه بندی چینی و بلور در فروشگاه نیز پیشنهاد می کنیم به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • برای استفاده بهینه از فضای فروشگاه بهتر است مجموعه ای از قفسه های دیواری یک طرفه و میانی دو طرفه را در کنار هم استفاده کنید.
 • در ردیف های میانی وسایل و طروف پرفروش را قرار دهید.
 • در ورودی مغازه چندین نمونه از بهترین و جدیدترین وسایل و ظروف چینی و بلور را قرار دهید. این کار باعث ترغیب مشتری برای ورود به فروشگاه می شود.
 • سعی کنید تا حد امکان ظروف مرتبط با هم را در فاصله کوتاه از یکدیگر قرار دهید.
 • ارتفاع ردیف های قفسه های دیواری را متناسب با نوع و ابعاد وسایل تنظیم کنید. وسایل جذاب و جدید را در ردیف هایی قرار دهید که ارتفاع بیشتری داشته و نورپردازی بهتری دارند.
 • تمام وسایل و لوازم دارای تخفیف را در یک قفسه قرار ندهید. بهتر است ظروف دارای تخفیف را در بخش های مختلفی از فروشگاه قرار دهید تا مشتری زمان بیشتری در این محیط قرار بگیرد و به تمام بخش های فروشگاه برود.
 • تا حد امکان وسایل را با فاصله از یکدیگر در قفسه بچینید. در این صورت جلوه بهتری از ظروف قابل مشاهده است و مشتری آسان تر جذب می شود.
 • ارتفاع طبقات قفسه بندی فروشگاه چینی و بلور را بیش از اندازه زیاد نکنید. ظروف در طبقات بالا به دلیل دسترسی سخت توسط مشتری کمتر با استقبال مواجه می شوند.

قفسه بندی مغازه چینی و بلور

بهترین نوع قفسه بندی چینی و بلور در فروشگاه

همان طور که اشاره شد، یکی از مهم ترین اصول قفسه بندی چینی و بلور در فروشگاه، انتخاب قفسه مناسب است. قفسه هایی را باید برای این فروشگاه ها انتخاب کنید که زیبایی و دوام و ماندگاری را در کنار هم داشته باشند. بر همین اساس از بهترین انواع قفسه بندی برای فروشگاه چینی و بلور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قفسه بندی فروشگاهی سنگین

قفسه بندی فروشگاهی یکی از رایج ترین انواع قفسه های مورد استفاده برای مغازه و فروشگاه است که بدنه تمام فلزی دارد. این قفسه ها دارای انواع مختلف دیواری یک طرفه، یک طرفه خود ایستا، دو طرفه میانی و دایره ای و نیم دایره است. برخی از این قفسه ها به دلیل ضخامت زیاد ورق های به کار رفته در آنها دارای مقاومت و استحکام بالایی هستند. در نتیجه می توان تمام بخش های فروشگاه را با این قفسه ها ردیف بندی و طبقه بندی کرد و وسایل و ظروف بلور و چینی را در آن قرار داد.
این قفسه ها را می توانید در رنگ های مختلف خریداری کنید و برای جلوه بهتر طبقات آن قابل نورپردازی هستند.

قفسه مشبک

یکی دیگر از انواع سیستم های قفسه بندی چینی و بلور در فروشگاه، قفسه مشبک است. این قفسه ها قدرت تحمل بالایی دارند و می توان از آنها برای چیدمان ظروف نیز استفاده کرد. البته در فروشگاه های بزرگ و لوکس این قفسه ها کاربرد ندارند و بیشتر برای مغازه های کوچک استفاده می شوند. برای جلوه بهتر قفسه می توانید آنها را رنگ آمیزی کنید.
وزن سبک، نصب آسان و سریع و قیمت مناسب و قابلیت تنظیم ارتفاع طبقات از مهم ترین ویژگی های قفسه های مشبک هستند.

دکوراسیون چوبی فروشگاه چینی و بلور

در مغازه های لوکس برای جلوه بیشتر از دکوراسیون و قفسه های ام دی اف و چوب نیز استفاده می شود. این قفسه ها بیشتر نقش ویترین را ایفا می کنند و از هر وسیله و سرویس چینی و بلور یک عدد را در آنها قرار می دهند. چون قفسه های چوبی استحکام بالایی ندارد و نمی توانند وزن زیاد ظروف را تحمل کنند.

قفسه بندی چینی و بلور در انبار

قفسه بندی چینی و بلور در انبار با فروشگاه کاملا متفاوت است. چون در انبار این وسایل داخل بسته بندی قرار گرفته و نیاز به نورپردازی قفسه و موارد مشابه نیست. در انبار هدف استفاده بهینه از فضای انبار و جلوگیری از ریزش کالا و بار درون آنها است.
اصول قفسه بندی چینی و بلور در انبار شامل کدگذاری و شماره گذاری بسته های بار و کالا و چیدمان آنها در قفسه های مناسب است. از جمله قفسه هایی که می توان برای انبار ظروف چینی و بلور انتخاب کرد عبارتند از:

قفسه بندی پانل راک

با توجه به اینکه وسایل چینی و بلور وزن سنگینی ندارند و با دست قابل جا به جایی هستند، قفسه پانل راک را برای انبار آنها می توان انتخاب کرد. این قفسه ها دارای چندین طبقه هستند و نیروهای انسانی می توانند بین طبقات تردد داشته و وسایل را در ردیف های مورد نظر قرار دهند. برای کفپوش این قفسه ها از ورق های فلزی بسیار مقاوم استفاده می شود و حفاظ های به کار رفته مانع از ریزش بار و کالا به پایین می شود.

قفسه بندی راک

در انبار کارخانه چینی و بلور لوازمی که از نظر ابعاد مشابه هم هستند، به صورت یکجا روی پالت قرار گرفته و سپس درون قفسه چیده می شوند. قفسه پالت راک یکی از انتخاب های مناسب برای این قبیل انبارها به شمار می رود. بارهای روی پالت درون قفسه قرار گرفته و با لیفتراک جا به جایی آنها انجام می شود.
علاوه بر قفسه های راک، اگر انبار با محدودیت متراژ مواجه است می توان از قفسه بندی خودراهرو و قفسه بندی راهرو باریک نیز برای این منظور استفاده کرد.

نیم طبقه مزنین

در انبار چینی و بلور به دلیل وزن سبک بسته ها می توان از نیم طبقه مزنین نیز استفاده کرد. این قفسه ها سازه های پی ساخته هستند که بدون مصالح فضای انبار را به چندین طبقه تقسیم می کنند. از فضای زیر نیم طبقه و روی آن می توان برای چیدمان بسته های لوازم چینی و بلور استفاده کرد.

جمع بندی

برای قفسه بندی چینی و بلور در فروشگاه و انبار ابتدا باید بر اساس وزن و تعداد وسایل قفسه مناسب را انتخاب کرد. سپس با در نظر گرفتن اصول بازاریابی و ایمنی وسایل را در قفسه ها قرار داد. در فروشگاه ها می توان قفسه بندی فروشگاهی و مشبک و قفسه های چوبی را استفاده کرد. برای انبار نیز قفسه های راک و پانل راک و نیم طبقه مزنین همگی کاربرد دارند.

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید