راهنمای قفسه بندی پلاستیک فروشی

راهنمای قفسه بندی پلاستیک فروشی (پلاسکو)

قفسه بندی پلاستیک فروشی یا پلاسکو از جمله کارهای مهمی است که در صورت انجام حرفه ای در نهایت به نظم در مغازه و افزایش فروش منتهی می شود. در این قبیل مغازه و فروشگاه ها وسایل پلاستیکی در ابعاد، رنگ و طرح های مختلف وجود دارد. به طوریکه تنوع بالای محصولات می تواند باعث سردرگمی مشتری و عدم رضایت آن شود. برای تجربه فروش بیشتر و حرفه ای بودن در این کسب و کار، ابتدا باید بتوانید قفسه بندی پلاسکو و مغازه پلاستیک فروشی را به صورت استاندارد انجام دهید. در ادامه ابتدا بررسی می کنیم که بهترین نوع قفسه بندی برای مغازه پلاسکو چیست و چطور باید قفسه بندی را انجام داد. با بهین انبار؛ تولیدکننده قفسه بندی انبار در ادامه همراه باشید.

راهنمای قفسه بندی پلاسکو

بهترین قفسه بندی پلاستیک فروشی و پلاسکو

در صنعت تولید سیستم قفسه بندی تنوع بسیار زیادی وجود دارد و متناسب با نوع و وزن کالا و شرایط محیط می توان آنها را انتخاب کرد. با توجه به شرایط موجود در مغازه های پلاسکو و پلاستیک فروشی و تنوع و تعداد زیاد وسایل موجود در آنها، قفسه های زیر بیشترین کاربرد را دارند:

قفسه پیچ و مهره ای پلاسکو

در مغازه های پلاستیک فروشی و پلاسکو وزن وسایل زیاد نیست و براحتی با دست می توان آنها را جا به جا کرد. اما در مغازه ها بالابر وجود ندارد و نیروهای انسانی باید وسایل طبقات بالای قفسه را جا به جا کنند. به همین دلیل باید قفسه هایی را انتخاب کرد که علاوه بر اینکه از فضا به صورت بهینه استفاده می کند، ارتفاع زیادی نداشته باشند. قفسه پیچ و مهره ای یکی از گزینه های بسیار مناسب برای این قبیل محیط ها است که از گذشته در مغازه ها استفاده میشد.
قفسه مشبک به چند دلیل گزینه بسیار مناسبی برای قفسه بندی پلاستیک فروشی و پلاسکو است از قبیل:

 • این قفسه ها وزن سبکی داشته و جا به جایی آسانی دارند.
 • نصب این قفسه ها آسان است و با اتصالات پیچ و مهره ای می توان طبقات را به هم متصل کرد.
 • ارتفاع هر یک از طبقات بر اساس ابعاد وسایل در زمان کوتاه قابل تغییر است.
 • قفسه های مشبک تنوع بالایی در رنگ دارند و متناسب با دکوراسیون می توان رنگ مناسب را انتخاب کرد
 • این قفسه ها قابلیت شستشو دارند
 • برای تغییر دکوراسیون می توان قفسه ها را براحتی باز و تعداد طبقات و ارتفاع آنها را تغییر داد و در محل جدید آنها را قرار داد

قفسه بندی فروشگاهی پلاسکو

یکی دیگر از انتخاب های مناسب برای قفسه بندی پلاسکو و پلاستیک فروشی، قفسه فروشگاهی است. این قفسه ها مخصوص فروشگاه و مغازه ها تولید شده و بدنه تمام فلزی دارند. برخلاف قفسه های صنعتی مدل های فروشگاهی وزن سبکی دارند و در عین حال از مقاومت و استحکام مطلوبی برخوردار هستند. از جمله قفسه های فروشگاهی پلاسکو می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • قفسه یک طرفه دیواری: از این قفسه ها برای چیدمان وسایل پلاستیکی با وزن سبک بر روی دیوار استفاده میشود. یک طرفه این قفسه ها به دیوار متصل شده و از سمت دیگر آن می توان برای چیدمان وسایل استفاده کرد. برای استفاده بهینه از فضای خالی روی دیوارهای مغازه می توان این مدل قفسه را انتخاب کرد.
 • قفسه یک طرفه خود ایستا: این قفسه ها دارای پایه هستند و تنها از یک طرف آنها می توان برای چیدمان وسایل پلاستیکی استفاده کرد. اگر دیوارهای مغازه استحکام ندارند یا امکان اتصال قفسه روی آن وجود ندارد از این قفسه ها می توانید استفاده کنید. پایه های این قفسه ها از نفوذ نم و رطوبت به بسته بندی وسایل در زمان شستشوی کف مغازه جلوگیری می کند.
 • قفسه دو طرفه: در ردیف های میانی مغازه می توان از این مدل قفسه استفاده کرد. برای قفسه بندی پلاستیک فروشی متناسب با متراژ فضای داخلی می توان چند عدد از این نوع قفسه را انتخاب کرد و به شدت در استفاده بهینه از فضا موثر هستند.
 • قفسه دایره ای و نیم دایره ای: همان طور که از نام این قفسه ها مشخص است، ساختار دایره ای یا نیم دایره ای دارند. در گوشه های خالی مغازه پلاسکو یا ابتدای راهروها و ورودی می توان از این قفسه ها استفاده کرد. مدل های نیم دایره ای برای چیدمان وسایل استوانه ای یا دارای تخفیف برای جلب توجه بیشتر کاربرد دارند.
 • استند: استندهای ایستاده نیز در این مغازه ها برای آویز کردن وسایل کوچک کاربرد دارد. استندها لا به لای سایر قفسه ها چیده شده و تاثیر زیادی در ایجاد نظم محیط دارند.

راهنمای قفسه بندی مغازه پلاستیک فروشی

جعبه پلاستیکی

در مغازه های پلاستیک فروشی وسایل بسیار کوچک نیز وجود دارند که بدون بسته بندی عرضه می شوند. برای نگهداری از این وسایل یکی از انتخاب های عالی، جعبه پلاستیکی انبار است. این جعبه ها در ابعاد و رنگ های متنوعی تولید شده و مقاومت بالایی دارند. می توان در ردیف های قفسه ها این جعبه ها را قرار داد و درون آنها وسایل کوچک و بدون بسته بندی را نگهداری کرد.
جعبه های پلاستیکی را می توان به صورت طبقاتی روی هم قرار داد و کشویی باز و بسته میشوند. همچنین برخی از این جعبه ها روی استندهای فلزی یا لورپانل نصب میشوند. جعبه های پلاستیکی گزینه ای کاربردی برای گوشه های مغازه برای استفاده بهینه از فضا هستند.

قفسه بندی ایزی رکت

به عنوان یکی دیگر از انتخاب های عالی برای قفسه بندی پلاستیک فروشی و پلاسکو می توان به قفسه ایزی رکت اشاره کرد. این قفسه ها شباهت زیادی به مشبک دارند و براحتی می توان آنها را طبقه بندی کرد. قفسه های ایزی رکت قابلیت شستشو داشته و در برابر وزن وسایل پلاستیکی قدرت تحمل مطلوبی دارند.

چطور مغازه پلاستیک فروشی را قفسه بندی کنیم؟

برای قفسه بندی پلاستیک فروشی و پلاسکو چند مرحله و گام بهتر است اجرا شود که عبارتند از:

 • قفسه مناسب و متناسب با تعداد و ابعاد وسایل خریداری و نصب کنید.
 • وسایل را دسته بندی کنید؛ بر اساس کاربرد و نوع، برند و رنگ و غیره
 • وسایل بزرگ و سنگین را در ردیف های پایین قرار دهید تا مشتری در جا به جایی آنها با مشکل مواجه نشود.
 • بیش از اندازه ارتفاع قفسه و تعداد طبقات را زیاد نکنید تا دسترسی به وسایل با چالش مواجه نشود.
 • وسایل پرفروش را در مسیرهایی قرار دهید که مشتری بیشتر تردد دارد
 • در کنار وسایل پرفروش، کالاهای جدید را قرار دهید
 • وسایل مرتبط را در کنار کالاها قرار دهید تا مشتری برای خرید ترغیب شود.
 • چند نمونه از وسایل و کالاهای جدید و جذاب را در استندهای ورودی راهروها قرار دهید
 • بر روی ردیف های قفسه قیمت کالا و اطلاعات مورد نیاز را درج کنید

نکات مهم در قفسه بندی پلاستیک فروشی و پلاسکو

با توجه به نوع و جنس وسایل موجود در مغازه های پلاستیک فروشی و پلاسکو بهتر است چند نکته مهم را مد نظر قرار دهید:

 • قفسه بندی پلاستیک فروشی بهتر است بدنه قابل شستشو داشته باشد.
 • قفسه هایی را انتخاب کنید که پایه داشته باشند و از کف زمین فاصله ایجاد کنند.
 • حتما به استانداردها و اصول ایمنی قفسه بندی انبار و مغازه ها توجه داشته باشید. قفسه ها باید از سیم و کابل برق و وسایل روشنایی فاصله داشته باشند.

خرید قفسه پلاسکو و پلاستیک فروشی

برای خرید قفسه پلاستیک فروشی و پلاسکو می توانید محصولاتی از قبیل قفسه مشبک، جعبه های پلاستیکی و قفسه فروشگاهی را از بهین انبار خریداری کنید. این قفسه ها در ابعاد و رنگ بندی های متنوعی تولید شده و کیفیت همگی تصمین شده است.

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • برای قفسه بندی پلاسکو قفسه های فلزی که انتخاب میکنیم از کجا متوجه بشیم که ضد زنگ هستند یا خیر؟ قبلا تجربه داریم که بعد یه مدت قفسه زنگ زده

  پاسخ
  • تشخیص این ویژگی سخت هست و نیاز به تجربه بالایی داره. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم فقط از مراکز معتبر و شناخته شده که گارانتی برای محصولات خود ارائه می دهند خرید را انجام دهید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید