1. بهین انبار
 2. قفسه بندی ثابت
 3. قفسه بندی نیم طبقه (مزنین)
قفسه بندی نیم طبقه (مزنین)

قفسه بندی نیم طبقه (مزنین)

قفسه بندی نیم طبقه مزنین Mezzanine Floor که با نام قفسه بندی نیم طبقه پیش ساخته نیز شناخته شده می باشد از مجموعه سیستم های قفسه بندی ثابت فلزی می باشد که با توجه به نوع محصولات و محیط مورد نظر، در دو نوع سبک و سنگین قابل اجرا و پیاده سازی است. همان طور که از نام این گروه از سیستم های قفسه بندی انبار مشخص است، به صورت چند طبقه قابل اجرا بوده و گزینه ای مناسب برای سالن و انبارهایی می باشد که هدف استفاده حداکثری از ارتفاع مجموعه بوده تا بتوان بخش اداری و انبار را با هزینه اندک و بدون ساخت و ساز جداسازی نمود. بهین انبار تولید کننده قفسه بندی نیم طبقه مزنین می باشد که استقامت بسیار بالا و کارایی ایده آل را در طراحی این گروه از محصولات خود در اولویت قرار داده است. در ادامه راهنمای جامعی شامل کاربرد سیستم قفسه بندی نیم طبقه پیش ساخته و ویژگی ها و استانداردهای مهم در طراحی و تولید و ساخت قفسه بندی نیم طبقه مزنین را ارائه خواهیم داد.

مشخصات فنی قفسه مزنین

کاربرد قفسه بندی نیم طبقه

با توجه به استفاده بهینه قفسه بندی مزنین از فضای داخلی انبار (شامل فضای کف تا سقف سالن)، این گروه از سیستم های قفسه بندی کاربرد بسیار گسترده ای دارند که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جداسازی فضای اداری از انبار و مدیریت بهتر بخش انبار داری کارخانجات
 • استفاده از سیستم قفسه بندی پیش ساخته در سردخانه ها
 • استفاده از قفسه بندی مزنین در انبارهای بزرگ صنعتی و نیمه صنعتی با تحمل بار 2000 کیلوگرم
 • استفاده از سیستم قفسه بندی پیش ساخته در سالن و انبارهایی که با محدودیت در فضا مواجه می باشند
 • استفاده از قفسه بندی نیم طبقه در انبارهایی با سقف بلند

در حالت کلی از این نوع سیستم قفسه بندی می توان در کارگاه هایی استفاده نمود که زمان و بودجه زیاد برای ساخت و ساز و جداسازی بخش انبار از اداری وجود ندارد. علاوه براین، بخاطر وجود محدودیت در فضای کف انبار، با قفسه بندی مزنین می توان از فضای کف تا سقف به صورت کاملا بهینه استفاده نمود.

قفسه مزنینویژگی های قفسه بندی نیم طبقه پیش ساخته

از مهم ترین ویژگی های نیم طبقه های پیش ساخته در انبارهای کارخانجات و کارگاه های تولیدی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • با توجه به جنس و ضخامت به کار رفته در ساخت قفسه بندی نیم طبقه، این سیستم قفسه بندی تحمل بار تا 1000 کیلوگرم را دارا می باشد
 • ارتفاع هر یک از طبقات 244 تا 300 سانتی متر متغییر می باشد
 • قفسه بندی نیم طبقه پیش ساخته تا سه طبقه قابل اجرا و پیاده سازی می باشد
 • عرض دهانه در نظر گرفته شده برای هر طبقه با توجه به شرایط محیط بین 200 تا 600 سانتی متر قابل تغییر می باشد
 • سرعت اجرا و نصب بسیار زیاد بدون نیاز به ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی
 • استقامت بسیار بالا هر یک از طبقات بخاطر استفاده از اتصالات پیچ و مهره ای مقاوم
 • قابلیت قرارگیری ماشین آلات و دستگاه های سنگین بر روی سطح طبقه پیش ساخته برای چیدمان و جا به جایی اقلام در قفسه ها
 • متریال کفپوش نیم طبقه بر اساس شرایط محیط و وزن اقلام از چوب، کفپوش های فلزی و ورق های موج دار تولید میشود
 • قابلیت اجرا قفسه بندی مشبک و بالکی راک بر روی سطوح و طبقات این سیستم قفسه بندی با توجه به وزن و نوع و حجم اقلام وجود دارد

نیم طبقه مزنین

قفسه بندی نیم طبقه چیست؟

قفسه بندی نیم طبقه یا مزنین به سازه های فلزی پیش ساخته گفته میشود که در فضای انبارها بدون انجام فعالیت های عمرانی نصب و اجرا می گردند. این نوع سیستم قفسه بندی قابلیت ایجاد حداکثر سه طبقه را از کف تا سقف انبار با هزینه کم و در مدت زمان کوتاه فراهم می سازد. این گروه از سیستم های قفسه بندی در گروه قفسه های ثابت و فلزی قرار گرفته اند که توسط پیچ و مهره ای بسیار مقاوم تمام اجزای آن به هم متصل شده و در برابر لرزش و وزن زیاد محصولات تا 1000 کیلوگرم کاملا مقاوم می باشند. برای پیاده سازی و تولید قفسه بندی پیش ساخته از اجزای متعددی استفاده می گردد که عبارتند از:

ستون قفسه نیم طبقه

یکی از مهم ترین و حیاتی ترین اجزای به کار رفته در این نوع قفسه بندی، ستون می باشد که میزان مقاومت و استحکام آن ارتباط مستقیم با قدرت تحمل بار قفسه دارد. ستون های قفسه بندی مزنین مربعی و ضخیم می باشند و توسط انکربولت به زمین متصل شده و بدون حرکت و لرزش میشوند. مقاومت ستون ها توسط مهاربندهای ضربدری که بین ستون ها نصب می گردد تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.

تیر قفسه بندی پیش ساخته

برای ایجاد طبقات کاملا محکم و مقاوم، ورق های بسیار محکم به صورتی افقی به ستون ها متصل میشوند که اصطلاحا تیر نامیده میشوند. به منظور افزایش مقاومت تیرها، از ورقه های خمکاری شده به نام تیرچه ما بین تیرها استفاده می گردد. نصب تیرچه در لابه لای تیر در نهاست منجر به فراهم شدن سطح صاف و یکنواخت در سقف می گردد

کفپوش قفسه بندی مزنین

به منظور تردد آسان اپراتورهای انسانی و دستگاه ها در طبقات این سیستم قفسه بندی، از کفپوش های کاملا مقاوم در هر طبقه استفاده می گردد. متریال و جنس کفپوش ها با توجه به وزن اقلام و دستگاه ها و شرایط محیط تعیین میشود. چوب و الوار، کفپوش های فلزی و ورقه های موج دار بیشترین کاربرد را برای کفپوش ها دارا می باشند.

قفسه بندی نیم طبقه

طراحی و ساخت قفسه بندی نیم طبقه

گروه بهین انبار با بیش از 10 سابقه فعالیت، طراحی و تولید و اجرای انواع سیستم های قفسه بندی از قبیل قفسه بندی نیم طبقه را در مجموعه فعالیت های خود قرار داده است. هر یک از محصولات این مجموعه با توجه به شرایط محیط مورد نظر و وزن اقلام موجود در قفسه ها و حجم آنها طراحی و تولید شده و کاملا منحصر به فرد می باشند. کارشناسان گروه بهین انبار از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه آماده ارائه مشاوره رایگان قبل از خرید قفسه بندی پیش ساخته می باشند.

به مشاوره نیاز دارید؟

کارشناسان بخش فروش بهین انبار آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند…

محصولات مرتبط

فهرست