قفسه بندی متحرک انبار

قفسه بندی متحرک

قفسه بندی متحرک یا Mobile Racking System از مجموعه تجهیزات انبارداری می باشد که در گروه قفسه های فلزی سبک قرار داشته و بیشترین استفاده از فضای داخلی انبار را به همراه دارد. در این نوع قفسه بندی تمام ردیف ها بر روی یک شاسی متحرک نصب شده و هیچ راهرویی بین آن ها وجود ندارد. در مواقع لزوم فرمان و دنده زنجیر متصل به شاسی متحرک منجر به حرکت ردیف ها و ایجاد راهرو بین آنها می گردد. بهین انبار تولیدکننده قفسه بندی متحرک در اندازه و ابعاد و طبقات مختلف می باشد که با توجه به شرایط انبار و وزن و نوع اقلام قابل ذخیره در پالت ها تمام مراحل طراحی، تولید و نصب و اجرای این سیستم قفسه بندی انبار صورت میگیرد. در ادامه راهنمای جامعی شامل کاربرد قفسه بندی پویا و ویژگی های این نوع قفسه بندی را ارائه خواهیم داد.

کاربرد قفسه بندی متحرک

با توجه به استفاده حداکثری از فشای داخلی انبار و سالن های ذخیره سازی محصولات و اقلام مختلف، قفسه بندی پویا کاربرد گسترده ای دارد. به عنوان مثال از جمله کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استفاده از قفسه بندی پویا در بایگانی ادارات و سازمان ها
 • استفاده از Mobile Racking System در انبارها نگهداری ابزارآلات و قطعات یدکی با وزن سبک
 • انبار فروشگاه ها و هایپرمارکت ها

در حالت کلی این سیستم قفسه بندی برای سالن و سوله هایی کاربرد دارد که با کمبود فضا مواجه بوده و هدف ذخیره سازی تعداد بیشتر محصولات و اقلامی با وزن سبک می باشد.

سیستم قفسه بندی متحرک

ویژگی های قفسه بندی متحرک

از مهم ترین ویژگی های قفسه بندی پویا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در این سیستم قفسه بندی تنها به یک راهرو برای دسترسی به ردیف ها وجود دارد و فاصله بین ردیف ها حذف می گردد. در نتیجه استفاده از فضای داخلی انبار به 200 درصد افزایش پیدا میکند
 • هر یک از ردیف ها بر روی شاسی متحرک نصب شده و با فرمان و دنده زنجیر در جهت مورد نظر حرکت می کنند
 • ارتفاع، عرض دهانه و عمق پالت ها با توجه به نوع و اندازه اقلام متغییر می باشد
 • تعداد طبقات و ارتفاع قفسه بندی با توجه به شرایط سالن و نوع و اندازه اقلام متغییر می باشد
 • برای افزایش استقامت قفسه ها مهاربندهای ضربدری به قاب متصل میشوند
 • جا به جایی و چیدمان محصولات در پالت ها توسط اپراتور انسانی و لیفتراک صورت می گیرد
 • جهت دسترسی به محصولات در هر ردیف، امکان جا به جایی ردیف ها و ایجاد راهرو در مجاور ردیف قفسه وجود دارد

قفسه متحرک انبار

قفسه بندی متحرک چیست؟

همان طور که از نام این سیستم قفسه بندی مشخص است، ردیف های آن قابلیت جا به جایی داشته و راهرو دسترسی به کالا و مواد چیدمان شده در قفسه ها با امکان جا به جایی ردیف ها به یک راهرو کاهش پیدا می کند. برای پیاده سازی و اجرای قفسه بندی متحرک، مجموعه ای از پالت های متصل شده به قاب محکم و مقاوم، بر روی شاسی متحرک نصب میشوند. نیروی لازم جهت جا به جایی ردیف ها برای ایجاد راهرو و فضای تردد در میان آنها توسط فرمان و دنده زنجیر تامین می گردد. پیاده سازی و اجرای این سیستم قفسه بندی در نهایت باعث میشود تا تنها یا راهرو در انبار وجود داشته و فضای کاربردی برای ذخیره سازی کالاها تا 200 درصد نسبت به قفسه های ثابت افزایش پیدا کند. از رایج ترین انواع قفسه بندی پویا یا متحرک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قفسه بندی خود جریان
 • قفسه بندی خود برگشت
 • قفسه بندی بایگانی متحرک
 • قفسه بندی خود تغذیه

قفسه انبار متحرک

مزایای استفاده از قفسه بندی متحرک

با انتخاب قفسه های متحرک برای محیط های بایگانی و سازمان ها از مزایای متعددی بهره مند خواهید شد که برخی از آنها عبارتند از:

 • استفاده بهینه از فضا و بهره وری تا بیش از 50 درصد
 • ایجاد نظم بهتر برای دسترسی آسان به اسناد و مدارک و پرونده ها
 • پنهان سازی اسناد و مدارک از دید عموم

قیمت قفسه بندی متحرک

قیمت سیستم های قفسه بندی متحرک با توجه به نوع آنها و همچنین اندازه و ابعاد در نظر گرفته شده برای قفسه و متریال به کار رفته در بدنه و سایر بخش ها و قطعات موجود در آنها تعیین میشود. برای استعلام قیمت این تجهیزات می توانید با گروه بهین انبار تماس بگیرید.

طراحی و ساخت قفسه بندی متحرک

گروه بهین انبار با بیش از 10 سابقه فعالیت، طراحی و تولید و اجرای انواع سیستم های قفسه بندی پویا از قبیل قفسه بندی بایگانی متحرک، خود تغذیه، خود برگشت و خود جریان را در مجموعه فعالیت های خود قرار داده است. هر یک از محصولات این مجموعه با توجه به شرایط محیط مورد نظر و وزن اقلام موجود در قفسه ها و حجم آنها طراحی و تولید شده و کاملا منحصر به فرد می باشند. کارشناسان گروه بهین انبار از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه آماده ارائه مشاوره رایگان قبل از خرید انواع قفسه بندی متحرک می باشند.

به مشاوره نیاز دارید؟

کارشناسان بخش فروش بهین انبار آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند…

محصولات مرتبط

محصول مشابه وجود ندارد!

مطالب آموزشی

فهرست