قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو (با تمام جزئیات)

قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو با توجه به تعداد زیاد اقلام و ابعاد کوچک آنها یکی از مهم ترین و ضروری ترین کارهایی می باشد که در شروع این کسب و کار باید به آن توجه داشت. تنوع بالا در انواع مختلف قفسه ها و ویژگی های منحصر به فرد هر یک، در بسیاری از مواقع باعث میشوند تا برخی از فروشگاه ها گزینه های نامناسبی را برای قفسه بندی انتخاب نمایند که در نهایت چیزی جز از دست دادن سرمایه نخواهد بود. بهین انبار؛ تولید کننده قفسه بندی انبار در ادامه به چند اصل مهم در انتخاب بهترین قفسه بندی انبار فروشگاه لوازم یدکی خودرو اشاره خواهد کرد.

ضرورت قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

تفاوتی ندارد که کسب و کار کوچکی را شروع کرده اید یا مالک فروشگاه و کارخانه بزرگی هستید، در هر صورت انبارداری و چیدمان لوازم در فروشگاه یکی از مهم ترین بخش هایی می باشد که باید به آن توجه داشته باشید. در کسب و کارهایی مانند فروشگاه های لوازم یدکی خودرو به چند دلیل مهم باید قفسه بندی مناسبی را انتخاب و در انبار نیز به شیوه ای درست نصب نمود که برخی از آنها عبارتند از:

ایجاد نظم در انبار لوازم یدکی

لوازم یدکی خودرو شامل تمام قطعات بزرگ و کوچکی می باشند که در بخش های مختلف اتومبیل استفاده میشوند که شامل انواع پیچ و مهره، لاستیک خودرو، فیلتر، چراغ، بوق، لنت و غیره می باشد. اغلب این لوازم دارای اندازه و ابعاد کوچکی می باشند و به همین دلیل باید شرایطی را فراهم کرد که بتوان دسترسی به هر وسیله را راحت کرد. دسته بندی هر یک از اقلام در گروه های مختلف و قرار دادن آنها در قفسه های مخصوص نه تنها منجر به نظم در انبار می گردد، بلکه دسترسی به آنها نیز آسان خواهد شد.

سرشماری آسان و دقیق

سرشماری و انبارگردانی یکی از اصول بسیار مهم در سیستم های انبارداری می باشد که به شیوه های مختلفی انجام میشوند. با قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو و کدگذاری قفسه ها و ردیف ها می توان در کمترین زمان شرایط را برای سرشماری فراهم نمود. فروشگاه هایی که فاقد قفسه بندی مناسب می باشند، به دلیل عدم اطلاع درست و دقیق از تعداد کالاها و محل قرار گیری هر یک، انبارگردانی و سرشماری سخت و زمان بری داشته و احتمال خطا در آنها بسیار زیاد می باشد.

جلوگیری از بروز خسارت

از دیگر مزایای قفسه بندی مغازه لوازم یدکی خودرو می توان به جلوگیری از خسارت اشاره نمود. قرار گرفتن وسایلی مانند لاستیک های خودرو بر روی یکدیگر در فضایی بدون محافظ منجر به ریزش آنها و ایجاد خسارت های مالی و گاها جانی میشود. علاوه براین، از اصول مهم انبارداری این است که در کف انبار و فروشگاه تا حد امکان کالایی قرار نگیرد تا در صورت بروز آتش سوزی امداد رسانی دچار اختلال نگردد.

قفسه بندی انبار لوازم یدکی خودرو

چطور بهترین قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو را انتخاب کنیم؟

تنوع در قفسه بندی های انبار بسیار زیاد می باشد و با نگاهی گذرا به این تجهیزات متوجه گزینه های پرطرفداری مانند پالت راک، پانل راک و قفسه های مشبک خواهید شد. اما واقعیت این است که هر یک از این نوع قفسه های انبار با توجه به ویژگی های آنها برای مصارف خاصی مناسب می باشند. برای انتخاب قفسه بندی انبار لوازم یدکی ماشین لازم است به چند نکته مهم توجه داشته باشید که عبارتند از:

اندازه و ابعاد لوازم یدکی

هر یک از فروشگاه های لوازم یدکی خودرو ممکن است تنها در فروش تعداد محدودی از این وسایل فعالیت داشته باشند. به عنوان مثال، برخی در مجموعه محصولات خود لاستیک خودور را قرار داده و عده ای ممکن است تنها در زمینه فروش قطعات داخلی اتومبیل فعالیت داشته باشند. بر همین اساس باید قفسه های مناسب را انتخاب کنید.

موجودی کالا

میزان ورودی و خروجی انبار فروشگاه ها از دیگر موارد مهمی می باشند که بدون شک تاثیر زیادی بر انتخاب قفسه مغازه لوازم یدکی دارد. در فروشگاه های بزرگ استفاده از قفسه های چند طبقه استفاده میشود که از کف تا سقف را پوشش می دهند و با دستگاه هایی مانند لیفتراک چیدمان و دسترسی به کالاها صورت میگیرد. در مقابل، ممکن است موجودی فروشگاه زیاد نباشد و با قفسه بندی ساده بتوان نظم خوبی را در انبار ایجاد کرد.

قفسه بندی لوازم یدکی خودرو

انواع قفسه بندی لوازم یدکی خودرو

با توجه به مواردی که به آن اشاره شد، از بهترین و رایج ترین انواع قفسه های فروشگاه لوازم یدکی خودرو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قفسه بندی مشبک

قفسه بندی مشبک یا پیچ و مهره ای یکی از نمونه های بسیار کاربردی برای اغلب کسب و کارها می باشد که بخاطر بدنه فلزی و مقاوم و همچنین تنظیم آسان ارتفاع و تعداد طبقات آنها می توان از آن در انبارهای صنعتی و خانگی نیز استغاده نمود. این نوع قفسه برای نگهداری لوازم یدکی مناسب می باشد که در بسته بندی قرار گرفته و می توان با گروه بندی ردیف های مختلف آن، هر نوع کالا را در محل مناسب خود قرار داد.

پالت پیچ و مهره

از رایج ترین و بهترین وسایل مورد نیاز برای انبارهای لوازم یدکی می توان به پالت پیچ و مهره یا جعبه های پلاستیکی انبار اشاره نمود. این جعبه ها براحتی بصورت طبقاتی بر روی هم قابل نصب بوده و به صورت کشویی نیز باز و بسته میشوند. در بسیاری از فروشگاه های لوازم یدکی خودرو جعبه های یک طبقه را در ردیف های قفسه بندی مشبک قرار می دهند تا دسترسی و گروه بندی کالاها آسان تر و بهتر انجام شود. از دیگر مزایای پالت پیچ و مهره می توان به تنوع بالا در رنگ آنها اشاره نمود که برای گروه بندی کالاهای هر ردیف یک ویژگی مثبت محسوب میشود.

علاوه براین، می توان از باکس پالت یا پالت های دیواره دار نیز برای نگهداری از لوازم یدکی های دارای بسته بندی استفاده نمود. استفاده از پالت دیواره دار برای این نوع کسب و کارها باعث می شود تا جا به جایی تعداد زیاد کالاهای کوچک نیز براحتی و در مدت زمان کم قابل انجام باشد.

قفسه لاستیک خودرو

قفسه بندی بازویی و همچنین پالت لاستیک دو گزینه بسیار کاربردی برای نگهداری از انواع تایر خودرو و موتور می باشند که ظرفیت بالایی داشته و استحکام آنها نیز بسیار زیاد است. در فروشگاه هایی که تنوع زیادی در اندازه و ابعاد لاستیک خودرو دارند، قفسه های بازویی برای نظم دادن و دسترسی آسان به هر تایر مناسب می باشد. البته لازم به ذکر است که در فروشگاه های بزرگ که انبار با ظرفیت بالایی دارند، می توان از قفسه بندی پالت راک نیز برای نگهداری تعداد بسیار زیاد لاستیک ها استفاده نمود. اما این نوع قفسه برای مغازه ها و فروشگاه ها کاربرد نداشته و سایر قفسه ها جایگزین آن می باشند.

طراحی و تولید قفسه بندی انبار

بهین انبار با بیش از 30 سال سابقه فعالیت، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع قفسه فلزی ثابت و متحرک می باشد که کیفیت بالا و تنوع در نوع طراحی از مهم ترین ویژگی های محصولات آن محسوب میشوند. برای اطلاع از ویژگی های هر یک از انواع قفسه بندی انبار و جعبه های پلاستیکی مناسب انبار فروشگاه لوازم یدکی خودرو می توانید با کارشناسان بهین انبار در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست