قفسه بندی سوپرمارکتی

قفسه بندی سوپرمارکتی

قفسه بندی سوپرمارکتی یکی از مجموعه قفسه های فروشگاهی می باشد که در گروه قفسه های فلزی و سبک قرار گرفته است. این قفسه ها با توجه به محل استفاده از آنها دارای انواع مختلفی بوده و از نظر شکل ظاهری گونه های مختلف آن با هم متفاوت می باشند. بهین انبار؛ تولیدکننده انواع قفسه بندی انبار در ادامه به معرفی قفسه های سوپرمارکتی پرداخته و ویژگی های آنها را بررسی خواهد نمود.

انواع قفسه بندی سوپرمارکتی

تنوع در قفسه های مورد استفاده برای هایپرمارکت ها و فروشگاه ها بسیار زیاد می باشد و با توجه به نوع کالا و همچنین محل قرارگیری قفسه می توان گزینه های متعددی را انتخاب و خریداری نمود. علیرغم تنوع و تفاوت های موجود در این قفسه ها، از نظر جنس با هم تقریبا مشابه می باشند و همگی فلزی با قدرت تحمل در سطح متوسط هستند. از رایج ترین و کاربردی ترین قفسه های سوپرمارکتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قفسه بندی یک طرفه دیواری

همان طور که از نام این گروه از قفسه ها مشخص است، دارای یک سطح عمودی بوده و پانل ها یا ردیف ها بر روی آن به صورت افقی و چند طبقه قرار میگیرند. از مهم ترین ویژگی های این قفسه ها، نصب آنها بر روی دیوار می باشد. لذا می توان به کمک این قفسه ها از فضای داخلی سوپرمارکت به صورت بهینه استفاده نمود و از فضای روی دیوار برای چیدمان کالاها و بسته بندی مواد غذایی بهره برد. این قفسه ها فاقد پایه بوده و از سطح زمین فاصله دارند. این قفسه ها دارای ویژگی هایی از قبیل موارد زیر می باشند:

 • ارتفاع و تعداد طبقات آنها براحتی و با توجه به نوع کالا قابل تنظیم می باشد
 • نصب، مونتاژ و دمونتاژ آنها در زمان کم قابل انجام است
 • تحمل وزن طبقات آنها در سطح نسبتا بالایی می باشد
 • بر روی قفسه ها امکان نصب سبد وجود دارد

قفسه بندی یک طرفه خود ایستا سوپرمارکتی

قفسه های سوپرمارکتی یک طرفه خود ایستا شباهت زیادی به نوع دیواری دارند، با این تفاوت که دارای پایه بوده و نیاز به نصب آن بر روی دیوار وجود ندارد. این قفسه ها استحکام تقریبا بالای برای نگهداری و چیدمان کالاها داشته و دارای پنل های افقی و چند طبقه می باشند. قفسه های یک طرفه گزینه مناسبی برای استفاده از فضای کنار دیوار بوده و برای ردیف های وسط کاربرد ندارند.

قفسه بندی دو طرفه

قفسه بندی دو طرفه سوپرمارکتی در گروه قفسه های خود ایستا قرار گرفته و در هر دو طرف آن پنل های افقی نصب میشوند. این قفسه ها برای ردیف های وسط هاپرمارکت و سوپرمارکت ها استفاده شده و تعداد طبقات و فاصله بین ردیف ها قابل تنظیم می باشد.

قفسه بندی گرد

از مهم ترین مواردی که در طراحی قفسه های سوپرمارکتی نقش دارند، نوع کالاها و شرایط بسته بندی آنها و همچنین محل قرارگیری قفسه می باشد. به عنوان مثال، برای فضاهای خالی سوپرمارکت که امکان استفاده از قفسه های ردیفی وجود ندارد، می توان از قفسه های گرد را به کار برد. این قفسه ها دارای پانل های گرد می باشند که در وسط آنها ستون قرار گرفته است. قفسه های گرد را می توان در فضاهای خالی کنار صندوق یا ابتدا و انتهای راهروها استفاده نمود و تاثیر بسیار زیادی بر ایجاد نظم در محیط خواهند داشت.

قفسه بندی نیم گرد خود ایستا

از دیگر گزینه های پرکاربرد در میان قفسه های سوپرمارکتی می توان به قفسه های نیم گرد خود ایستا اشاره نمود. این قفسه ها در ردیف های وسط استفاده شده و دارای پایه بوده و ابتدا و انتهای آنها به صورت نیم دایره طراحی شده است.

استند نان، آجیل و ادویه جات

به منظور چیدمان و نگهداری از محصولاتی از قبیل ادویه جات، نان، آجیل، چیپس و پفک و موارد مشابه در فروشگاه ها و هیپرمارکت ها از استند استفاده میشود. استندها اغلب دارای پایه و چند طبقه بوده و به منظور جلوگیری از ریزش کالاها در هر طبقه لبه با ارتفاع کم در نظر گرفته میشود. لازم به ذکر است که استندها قدرت تحمل بالایی در برابر وزن سنگین کالاها نداشته و برای نگهداری از بسته های سبک وزن استفاده میشوند.

قفسه سوپرمارکتی

راهنمای خرید قفسه بندی سوپرمارکتی

با توجه به تنوع زیادی که در قفسه فروشگاهی و سوپرمارکت ها وجود دارد، لازم است در خرید آنها به نکات و موارد متعددی توجه شود تا در نهایت بهترین و کاربردی ترین گزینه خریداری شود. در خرید قفسه های سوپرمارکتی لازم است به چند نکته مهم توجه شود که عبارتند از:

 • قفسه ها را با توجه به نوع و شکل ظاهری کالاها انتخاب کنید. به عنوان مثال، برای محصولاتی مانند ادویه جات و آجیل که در بسیاری از مواقع فاقد بسته بندی می باشند، بهتر است از قفسه های گرد و استندهای دارای حفاظ و درپوش استفاده شود. در مقابل، برای نگهداری و چیدمان مواد غذایی سنگین تر از قبیل روغن و مواد شوینده، انتخاب و خرید قفسه های دو طرفه و یک طرفه خود ایستا می تواند گزینه مناسبی باشد.
 • با توجه به میزان فضای خالی موجود در سوپرمارکت باید بتوانید بهترین قفسه ها را انتخاب کنید تا بیشترین بهره وری را از فضا داشته باشد. به عنوان مثال، اگر با مشکل و کمبود فضا مواجه هستند، انتخاب قفسه های دیواری می توانند انتخاب مناسبی باشند.
 • ارتفاع و تعداد طبقاتی که برای قفسه ها در نظر میگیرید باید به گونه ای باشد که دسترسی به کالاهای قرار گرفته در ردیف های بالا آسان باشد.
 • میزان مقاومت و استحکام قفسه ها باید به اندازه ای باشد که با زیاد شدن تعداد و وزن کالاها، خطر ریزش و از هم پاشیدن سازه و بدنه قفسه وجود نداشته باشد
 • قفسه های سوپرمارکتی باید قابل شستشو بوده و دچار زنگ زدگی نشوند.

قفسه بندی سوپرمارکتی را از کجا بخریم؟

برخی از فروشندگان و تولیدکنندگان مطرح و شناخته شده برای خرید قفسه های سوپرمارکتی شامل موارد زیر می باشند:

شرکت راک تهران

راک تهران یکی از گروه ها و تیم های فعال در حوزه طراحی و تولید تجهیزات فروشگاهی و سوپرمارکتی می باشد که در تهران فعالیت دارد. فعالیت این تیم در طول دو دهه در جاده ساوه انجام شده و دفتر مرکزی آن در تهران واقع شده است و به تمام نقاط کشورمان محصولات تولیدی خود را ارسال می کند.

 • آدرس: تهران، خیابان حافظ، خیابان جامی، خیابان میردامادی ، کوچه آزمایش، پلاک 3 واحد 4
 • آدرس راک تهران: خیابان حافظ، روبروی خیابان جامی، کوی ظفر، شماره 34
 • تلفن: 02166706720

وبسایت

قفسه بندی نوین

از دیگر گروه های فعال در حوزه طراحی و ساخت و فروش قفسه های مناسب برای فروشگاه و سوپرمارکت می توان به گروه قفسه بندی نوین اشاره نمود. این مجموعه در تهران فعالیت داشته و دفتر مرکزی آنها در خیابان حافظ واقع شده است.

 • آدرس: تهران، خیابان حافظ نرسیده به زیرگذر حسن آباد، سمت چپ، زیر گذر پلاک 75
 • شماره تماس: 02166761403- 02166763302

وبسایت

شرکت اسپات

شرکت اسپات از تیم های تقریبا جدید در زمینه ساخت قفسه و تجهیزات فروشگاه ها می باشد که زیر مجموعه ای از هلدینگ گلرنگ به شمار می رود. محصولات این گروه از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و طراحی آنها کاملا منحصر به فرد انجام می باشند.

 • آدرس:  اکباتان، فاز یک، خیابان نفیسی، روبروی مدرسه عموییان، ساختمان آریو، طبقه اول
 • تلفن: (021) 44660253

وبسایت

شرکت تک قفسه

از دیگر شرکت های شناخته شده برای خرید قفسه بندی سوپرمارکتی می توان به گروه تک قفسه اشاره نمود. این تیم در تهران فعالیت داشته و در مجموعه محصولات آنها می توان نمونه هایی از قبیل قفسه های دو طرفه و یکطرفه خود ایستا و فلزی را مشاهده نمود.

 • آدرس: خیابان آزادی، بعد از بهبودی، کوچه آشیان، پلاک2، طبقه دوم، واحد 3
 • شماره تماس: 09126935595- 093994450200

وبسایت

قفسه بندی میلان

گروه قفسه بندی میلان بیش از یک دهه در زمینه تولید انواع قفسه های فروشگاهی، سوپرمارکتی و انبار فعالیت دارد. این مجموعه علاوه بر فروش تجهیزات فروشگاهی، مشاوره های رایگان در انتخاب بهترین قفسه و تجهیزات توسط ارائه می دهند.

 • آدرس: تهران، میدان حسن آباد، خیابان حافظ، سرهنگ سخایی، پلاک 75
 • شماره تماس: 02166746288- 02166746522

وبسایت

امیدواریم با ارائه این مقاله توانسته باشیم تمامی نکات مهم قبل از خرید قفسه سوپرمارکتی را برای شما روشن کرده باشیم. در صورتی که هنوز سوالی در ذهن شما باقی مانده و جواب آن را در این مقاله نیافتید می توانید در کامنتها از کارشناسان بهین انبار بپرسید، ما در کوتاه ترین زمان به سوالات شما پاسخ می دهیم.

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام ممنون بابت راهنمای خرید قفسه سوپرمارکتی
  من در حال راه اندازی یه سوپرمارکت بزرگ در تهران هستم و میخام قفسه بندیش کنم، مونده بودم از کجا بخرم که کیفیت و استحام خوبی داشته باشه بازم ممنون

  پاسخ
  • سلام جناب دریانی عزیز
   متاسفانه ما فعلا در بهین انبار قفسه سوپرمارکتی تولید نمیکنیم ولی برای راحتی مشتریانمون تعدادی از شرکتهای همکار رو معرفی کردیم که میتونید ازشون خرید کنید، در صورتی که اطلاعات کافی در این خصوص ندارید میتونید با ما تماس بگیرید و کار خرید و نصب رو به ما بسپارید تا بهترین سیستم رو براتون با بهترین قیمت خریداری و نصب کنیم.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید