قفسه بندی راهرو باریک

قفسه بندی راهرو باریک

قفسه بندی راهرو باریک (Narrow Aisle) یکی از کاربردی ترین انواع قفسه بندی ثابت فلزی سنگین می باشد که برای محیط هایی مورد استفاده قرار میگیرد که با کمبود فضا مواجه بوده و سعی در نگهداری اقلام با وزن های سنگین دارند. این گروه از قفسه بندی در واقع نوع خاصی از قفسه بندی پالت راک می باشد که فاصله بین ردیف های قفسه ها و راهروی بین آنها تا حد امکان کم در نظر گرفته میشود و چیدمان و جا به جایی وسایل با نوع خاصی از لیفتراک به نام ریچتراک و VNA انجام میشود. بهین انبار تولیدکننده قفسه بندی راهرو باریک می باشد که در طراحی و تولید و اجرای این نوع از قفسه بندی استانداردهای متعددی را مد نظر قرار داده و موفق به ارائه بهترین خدمات با بالاترین کیفیت گردیده است. در ادامه راهنمای جامعی برای این گروه از محصولات خود از قبیل کاربرد قفسه بندی راهرو باریک و ویژگی ها و استانداردهای مهم در طراحی و تولید و اجرای آن را ارائه خواهیم داد.

مشخصات فنی قفسه بندی راهرو باریک

ابعاد قفسه بندی راهرو باریک

از مهم ترین مواردی که در انتخاب و خرید قفسه های راهرو باریک و سایر قفسه های انبار لازم است به آن توجه شود، ابعاد در نظر گرفته شده برای ارتفاع و عمق و دهانه آنها می باشد. لازم به ذکر است که بر اساس استانداردهای در نظر گرفته شده در طراحی این قفسه ها، ابعاد آنها به شرح زیر می باشد:

 • ارتفاع این قفسه ها در بازه 400 تا 2000 سانتی متر متغییر می باشد.
 • دهانه این قفسه ها متغییر بوده و مطابق با نیاز مشتری در اندازه های 135، 270، 330 و 390 سانتی متر تولید میشوند.
 • عمق در نظر گرفته شده برای این قفسه ها 90، 100 و 110 سانتی متر بوده که با توجه به نوع و اندازه کالاها تعیین می گردد.

کاربرد قفسه بندی راهرو باریک

قفسه بندی راهرو باریک با توجه به استقامت بسیار بالا برای نگهداری از وسایل سنگین و حجیم و استفاده حداکثری از فضای داخلی سالن انبار کاربرد بسیار زیادی در محیط های صنعتی دارد. این نوع قفسه بندی انبار را می توان در محیط های مختلف از قبیل موارد زیر پیاده سازی و اجرا نمود و تا حد امکان با فشرده سازی فضای قرار گیری قفسه ها، تعداد محصولات و اقلام موجود در انبار را افزایش داد. از اصلی ترین کاربردهای Narrow Aisle می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • چیدمان و انبار بشکه و کویل و غیره
 • انبار لوازم خانگی با وزن های سنگین
 • چیدمان و انبار ابزار آلات و قطعات یدکی
 • استفاده از قفسه راهرو باریک در سردخانه
 • استفاده از قفسه راهرو باریک در انبارهای صنعتی و نیمه صنعتی
 • انبار محصولات و اقلام مورد نیاز فروشگاه های بزرگ و هایپرمارکت ها
 • انبار کارگاه های بزرگ صنعتی و نیمه صنعتی
 • مورد استفاده در انبار مواد اولیه کارخانجات
 • با توجه به اینکه قفسه بندی راهرو باریک را می توان در ارتفاع و تعداد طبقات متنوع پیاده سازی و اجرا نمود، در نتیجه می توان در بسیاری از انبارها از آن استفاده نمود و انتخاب آن از نظر اقتصادی کاملا توجیه شده می باشد.

قفسه راهرو باریک

ویژگی های قفسه بندی راهرو باریک

مانند سایر انواع سیستم قفسه بندی، در نوع راهرو باریک نیز ویژگی های منحصر به فردی وجود دارد که باعث میشود از سایر نمونه ها متمایز باشد که عبارتند از:

 • به منظور استفاده بهینه از فضای داخلی سالن، عرض راهروهای بین ردیف های پالت ها تا حد امکان کاهش پیدا می کند
 • چیدمان و جا به جایی محصولات و اقلام توسط لیچتراک و VNA انجام می گردد که نسبت به لیفتراک عرض کمتری داشته و نیاز به چرخش در آنها وجود ندارد
 • با توجه به فضای سالن و نوع محصولات و وزن آنها، پالت ها به صورت تک ردیف، دو و سه ردیف در کنار هم قرار میگیرند.
 • پالت ها با توجه به نوع اقلام قرار گرفته در آنها به صورت مسطح و دیواره دار طراحی می گردند
 • ارتفاع و تعداد طبقات در این نوع قفسه بندی با توجه به وزن اقلام، فضای سالن و شرایط محیط و تعداد محصولات تعیین می گردد
 • برای افزایش استقامت قاب و بدنه قفسه بندی راهرو باریک، مهاربندهای ضربدری و افقی استفاده می گردد
 • ارتفاع، دهانه پالت ها و عمق آنها با توجه به نوع محصولات تعیین می گردد
 • در ساختار کلی این نوع قفسه بندی اجزایی از قبیل قاب، ستون، مهربند، محافظ قاب، کفی ستون، پالت پروفیلی، رابط پشت به پشت، قفل اطمینان و بازوی پالت وجود دارند.

قفسه بندی راهرو باریک چیست؟

قفسه بندی راهرو باریک Narrow Aisle همان طور که از نامش مشخص است، نوع خاصی از قفسه بندی پالت راک با راهروهای باریک می باشد که در گروه قفسه های فلزی و سنگین قرار گرفته اند. در این نوع قفسه بندی تعداد زیادی پالت با عمق و ارتفاع مشخص با پیچ و مهره به ستون و قاب اصلی متصل شده و با توجه به فضای موجود در انبار، به صورت پشت به پشت با ردیف های بعدی قفسه متصل هستند. اتصال پالت ها با توجه به شرایط محیط و وزن محصولات و نوع آنها ممکن است به صورت تک پالت، دو یا سه ردیفی در کنار هم قرار گیرند و در نهایت راهرو باریک برای عبور لیچتراک در نظر گرفته شده و مابقی پالت ها نیز به همین شیوه در کنار هم قرار خواهند گرفت.

برخلاف پالت راک که چیدمان محصولات توسط لیفتراک انجام میشود، با توجه به عرض بسیار کم راهروها در Narrow Aisle، از لیچتراک و VNA استفاده می گردد. همچنین لازم به ذکر است که دسترسی و چیدمان محصولات در این نوع قفسه بندی by order می باشد. از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده این نوع قفسه بندی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قاب قفسه بندی راهرو باریک

با توجه به وزن زیاد اقلام چیده شده در پالت های این نوع قفسه بندی، لازم است بدنه قفسه از استحکام بالایی برخوردار باشد. به همین خاطر، قاب یا بدنه این نوع قفسه باید فلزی و بسیار مقاوم باشد تا استقامت مورد نیاز را تامین کند. استفاده از مهاربندهای ضربدری و افقی، ستون، کفی ستون مهره ای و صفحه تراز از دیگر راهکارهای مهم برای افزایش استقامت قاب قفسه می باشد که تاثیر بسیار خوبی بر بدنه ایجاد نموده است.

محافظ قاب

علاوه بر مهاربند و کفی ستون مهره ای، برای افزایش استقامت قاب از محافظ استفاده میشود تا در صورت برخورد لیچرتاک با قفسه، اقلام و محصولات موجود در پالت ها کاملا محفوظ باشند.

ستون قفسه راهرو باریک

با توجه به تحمل بار، نوع محصولات و ارتفاع قاب و سایر ویژگی های قفسه، ستون های متعددی برای این نوع قفسه بندی در نظر گرفته میشود تا استقامت آن را تامین کند.

بازوی پالت

بازو در واقع بخشی از سیستم قفسه بندی می باشد که محصولات بر روی آنها قرار میگیرند. برای فراهم ساختن سطح محکم و مقاوم به منظور قرار دادن اقلام سنگین، بازوهای سیستم قفسه بندی راهرو باریک توسط کلیپ های ناخنی به ستون متصل میشوند. بازوهای به کار رفته در ساختار این قفسه ها دارای انواع مختلفی از قبیل بازوی رولفرم با کلیپ سه ناخته، بازوی رولفرم با کلیپ چهار ناخنه  و بازوی قوطی استاندارد با کلیپ سه ناخنه می باشد.

قیمت قفسه بندی راهرو باریک

قیمت قفسه بندی های راهرو باریک با توجه به تعداد طبقات، ارتفاع و تجهیزات جانبی و همچنین قیمت فلزات و متریال به کار رفته برای تولید سازه تعیین می گردد. با توجه به تفاوت هایی که در قیمت هر قفسه در ابعاد مختلف وجود دارد و همچنین نوسانات موجود در بازار، می توانید برای استعلام قیمت قفسه های راهرو باریک با کارشناسان ما در گروه بهین انبار تماس بگیرید.

طراحی و ساخت قفسه بندی راهرو باریک

با توجه به کاربرد بسیار گسترده سیستم قفسه بندی راهرو باریک، گروه بهین انبار تولید و طراحی و اجرای این نوع قفسه بندی را در مجموعه فعالیت های خود قرار داده اند. نوع قاب، ارتفاع، دهانه و عمق پالت ها و سایر ویژگی های هر یک از اجزای قفسه، با توجه به شرایط سالن و انبار و نوع محصولات و وزن و حجم آنها تعیین می گردد. به عبارت دیگر، تمام محصولات تولید شده در گروه بهین انبار به صورت منحصر به فرد و با توجه به نوع سفارش تولید و اجرا می گردند. به منظور اطلاع از ویژگی ها و استانداردهای در نظر گرفته شده برای سیستم قفسه بندی راهرو باریک و سایر محصولات بهین انبار، کافیست از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده نمایید. کارشناسان این مجموعه آماده ارائه مشاوره رایگان قبل از خرید قفسه بندی راهرو باریک می باشند.

به مشاوره نیاز دارید؟

کارشناسان بخش فروش بهین انبار آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند…

محصولات مرتبط

فهرست