قفسه بندی دفتری

قفسه بندی دفتری

قفسه بندی دفتری یا ایزی راک از جمله قفسه های بسیار کاربردی برای محیط های آموزشی و کتابخانه ها و انبار نگهداری از کالاهای نیمه سنگین می باشد. این قفسه ها دارای بدنه فلزی و بسیار مقاوم بوده و تعداد و  ارتفاع طبقات آن به آسانی قابل تغییر و تنظیم است. بهین انبار؛ تولید کننده قفسه انبار در ادامه به معرفی قفسه بندی دفتری و مزایا و ویژگی ها و کاربردهای اصلی آن خواهد پرداخت.

معرفی قفسه بندی دفتری

نگهداری از اسناد و مدارک، چیدمان کتاب و لوازم تحریر و غیره یکی از مهم ترین کارهایی می باشد که در سازمان ها و ادارات و محیط های آموزشی لازم است به آن توجه شود. به همین منظور از تجهیزات مختلفی از قبیل قفسه بندی های چند طبقه برای این منظور استفاده میشود. قفسه بندی دفتری نوع دیگری از قفسه بندی پیچ و مهره ای می باشد که به صورت چند طبقه قابل اجرا بوده و محل مناسبی برای نگهداری انواع کتاب و اسناد و مدارک و فایل های قرار گرفته در زونکن ها می باشد. این قفسه ها دارای قاب های فلزی مقاوم بوده و سایر تجهیزات در قبیل بازو، کفه یا طبقه، کلیپ تکیه گاه کفه و ستون و بست اتصال ستون ها به یکدیگر در آن استفاده میشود.

کاربرد قفسه بندی دفتری

با توجه به اینکه تعداد طبقات و ارتفاع آنها و همچنین عمق هر ردیف با توجه به نوع کالاها در قفسه های دفتری یا ایزی راک قابل تنظیم می باشد، لذا می توان از آنها در محیط های مختلفی استفاده نمود. از رایج ترین کاربردهای این قفسه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قفسه بندی کتابخانه

یکی از اصلی ترین کاربردهای این قفسه ها، استفاده از آنها در کتابخانه های عمومی و فروشگاه های فروش کتاب می باشد. با توجه به اینکه این قفسه ها دارای بدنه فلزی و مقاوم می باشند، لذا به اندازه کافی برای تحمل وزن کتاب ها مقاومت و استحکام داشته و احتمال ریزش کتاب و سازه قفسه بسیار کم می باشد. علاوه براین، دسترسی به کتاب های قرار گرفته در قفسه بندی دفتری مسقیم بوده و با کدگذاری صحیح می توان در کمترین زمان به صورت مستقیم به کتاب مورد نظر دسترسی پیدا کرد. کتاب های قرار گرفته در قفسه های دفتری به صورت تک ردیفی چیده شده و مشخصات کتاب ها براحتی قابل مشاهده می باشد.

قفسه بندی ایزی راک

قفسه بندی بایگانی

از دیگر کاربردهای قفسه های دفتری می توان به استفاده از آنها در دفاتر و ادارات و سازمان ها اشاره نمود. به عنوان مثال، این قفسه ها را که قالبا از نوع قفسه متحرک هستند می توان در محیط های بایگانی برای چیدمان پرونده ها و زونکن های حاوی اسناد و مدارک استفاده نمود. همان طور که اشاره شد، طبقات این قفسه ها به راحتی قابل کد گذاری می باشند و می توان نظم مناسبی را در محیط با این قفسه ها ایجاد نمود. علاوه بر بایگانی، قفسه بندی دفتری را می توان برای نگهداری از وسایل و لوازم تحریر، سیستم های صوتی، لوح های تقدیر و غیره در اتاق های اداری به کار برد.

قفسه بندی انبارهای خانگی

با توجه به اینکه وزن قفسه بندی ایزی راک نسبتا سبک می بوده و طبقات آن را براحتی می توان از هم جدا نمود، لذا این قفسه ها در انبار منازل کاربرد زیادی دارند. به طوریکه می توان در کمترین زمان به طور کامل طبقات را از هم جدا نمود و در صورت نیاز به محل جدید انتقال داد و مجدد مونتاژ را انجام داد. علاوه براین، میزان استحکام آنها برای نکهداری از وسایل منزل که در انبار چیده میشوند کاملا مناسب و متناسب خواهد بود.

استفاده از قفسه های ایزی راک در محیط های فروشگاهی و مغازه ها و همچنین سردخانه ها و محل نگهداری از قطعات یدکی و انبار آنها بسیار رایج بوده و به دلیل قابلیت شسشتوی بدنه آنها، از نظر بهداشتی نیز استانداردهای لازم را دارا می باشند.

ویژگی ها و ابعاد قفسه بندی دفتری

مهم ترین ویژگی های موجود در قفسه بندی دفتری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • این قفسه ها در گروه قفسه های نیمه سنگین، سبک و قفسه های فلزی قرار دارند.
  • تعداد طبقات آنها و ارتفاع هر طبقه، عمق و دهانه هر ردیف قابل تنظیم می باشد
  • مونتاژ و دمونتاژ قفسه ها در مدت زمان کوتاه قابل اجرا می باشد
  • ارتفاع استاندارد این قفسه ها 200، 220، 250 و 300 سانتی متر می باشد
  • دهانه هر ردیف 20، 30 و 40 و عمق آنها 95، 120 و 150 سانتی متر می باشد
  • میزان قدرت تحمل هر ردیف حدود 150 کیلوگرم می باشد
  • دارای وزن سبک و قابلیت حمل و جا به جایی آسان
  • دسترسی آسان به کالاهای موجود در هر قفسه

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید