1. بهین انبار
 2. قفسه بندی ثابت
 3. قفسه بندی بازویی (کانتی لور)
قفسه بندی بازویی (کانتیلور)

قفسه بندی بازویی (کانتی لور)

قفسه بندی بازویی یا کانتی لور (Cantilever shclving) یکی از کاربردی ترین قفسه ثابت فلزی می باشد که با توجه به نوع محصولات در دو گروه سبک و سنگین قابل تولید و اجرا می باشد. اصلی ترین تفاوت قفسه بندی بازویی با سایر انواع قفسه های رایج در انبارهای صنعتی و نیمه صنعتی، حذف ستون جلویی قفسه و فراهم ساختن شرایط مناسب برای چیدمان تجهیزات و وسایل رشته ای با طول زیاد مانند لوله، موکت، پروفیل و غیره می باشد. بهین انبار تولید کننده قفسه بندی بازویی در ابعاد و اندازه های مختلف می باشد که در تولید و اجرای این محصولات استانداردهای متعددی را مد نظر قرار داده است. در ادامه راهنمای جامعی شامل کاربرد قفسه بندی کانتی لور، ویژگی های مهم این نوع قفسه بندی انبار و تفاوت های آن با سایر انواع قفسه ها را ارائه خواهیم داد.

مشخصات فنی قفسه بازویی

کاربرد قفسه بندی بازویی

با توجه به ساختار در نظر گرفته شده برای قفسه بندی کانتی لور (Cantilever shclving) و تعبیه کردن ستون های افقی با فاصله های مشخص از یکدیگر که همگی از انتها به ستون محکم و مقاوم متصل می باشند، باعث میشوند تا انتخاب مناسبی برای ذخیره سازی وسایل رشته ای با طول زیاد باشند. به عنوان مثال، از اصلی ترین کاربردهای قفسه بندی بازویی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • انبار کارخانجات تولید لوله های فلزی و پلاستیکی
 • انبار کارخانجات تولید موکت و فرش و کفپوش
 • انبار ورقه های MDF، نئوپان و الوار

موارد فوق تنها چند نمونه از کاربردهای این نوع قفسه بندی می باشد و در حالت می توان گفت برای نگهداری و انبار هرگونه محصول با ساختار لوله ای و رشته ای و رولی با وزن های سنگین می توان از قفسه بندی بازویی استفاده نمود. همچنین لازم به ذکر است که جا به جایی و چیدمان محصولات توسط لیفتراک انجام شده و محدودیتی در وزن اجناس قرار گرفته بر روی پایه های قفسه وجود ندارد.

قفسه بازویی

ویژگی های قفسه بندی کانتی لور

از مهم ترین ویژگی های قفسه بندی کانتیلور که آن را از سایر انواع قفسه بندی متمایز کرده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ستون جلو قفسه حذف میشود تا جا به جایی و چیدمان محصولات براحتی توسط لیفتراک انجام شود
 • با توجه به وزن و نوع محصولات مقاومت بازوها و فاصله بین آنها تعیین میشود
 • ارتفاع قفسه ها با توجه به شرایط انبار قابل تعیین می باشد، اما در حالت استاندارد بین یک تا 6 متر اجرا می گردد.
 • قدرت تحمل بار قفسه بندی کانتی لور در اغلب مواقع تا 1000 کیلوگرم می باشد. (با توجه به نوع محصولات می توان تغییراتی در ساختار قفسه بندی ایجاد نمود تا تحمل بار را افزایش داد)
 • در دو نوع قفسه بندی بازویی یک طرفه و دو طرفه قابل تولید می باشد. در نوع یکطرفه محصولات از یک طرف امکان جا به جایی داشته و در نوع دو طرفه از هر دو جهت این امکان وجود دارد
 • استقامت بدنه قفسه توسط استند متصل شده به کف زمین افزایش پیدا می کند.
 • فاصله بین بازوها با توجه به نوع محصول و شرایط محیط قابل تغییر می باشد
 • دسترسی به هر یک از محصولات در قفسه بندی کانتی لور به صورت نقطه ای یا مستقیم می باشد. به عبارت دیگر، به هر یک از محصولات که نیاز باشد، اپراتور انسانی به صورت دستی یا توسط لیفتراک به آن دسترسی دارد
 • عرض راهرو بین قفسه های بازویی بیشتر از سایر انواع قفسه بندی می باشد تا جا به جایی لوله و سایر وسایل براحتی انجام شود

قفسه بندی بازویی چیست؟

با توجه به ساختار متفاوت وسایل و محصولات کارخانجات و کارگاه های تولیدی و فروشگاه ها، قفسه هایی با ویژگی های متنوعی طراحی و تولید می گردد. قفسه بندی بازویی نوع ویژه ای از قفسه های سنگین و فلزی می باشد که در مجموع از بدنه یا ستون و بازوهای متصل شده به آن در فواصل برابر تشکیل شده است. در این نوع قفسه بندی محصولات رشته ای و لوله ای بر روی بازوها به صورت افقی توسط اپراتور انسانی و لیفتراک قرار میگیرند. علاوه بر ستون اصلی، مهاربندها و بازوها، استندهایی در کف ستون قرار میگیرند که توسط بیس پلیت و رول بولت هیلتی به زمین متصل میشوند. استفاده از این استندها باعث میشود ستون ها استقامت بالایی در برابر وزن سنگین محصولات داشته باشد. در حالت کلی قفسه بندی بازوییی در دو گروه تقسیم بندی میشوند که عبارتند از:

قفسه بندی کانتی لور یک طرفه

همان طور که از نام این نوع کانتی لور مشخص است، چیدمان و جا به جایی محصولات بر روی بازوها تنها از یک طرف قابل انجام می باشد. این قفسه بندی برای بخش هایی از انبار کاربرد دارد که یک سمت آن دیوار باشد.

قفسه بندی بازویی دو طرفه

قفسه هایی که در بخش میانی انبار قرار دارند و امکان جا به جایی محصولات در دو راهرو سمت راست و چپ آنها وجود دارد، قفسه بندی بازویی دوطرفه استفاده می کنند.

طراحی و ساخت قفسه بندی بازویی (کانتی لور)

بهین انبار یکی از بزرگترین تیم های طراحی و ساخت قفسه بندی بازویی و سایر انواع سیستم های قفسه بندی سبک و سنگین می باشد که استانداردهای متعددی را برای تولید هر یک از محصولات خود تعیین نموده است. مجموعه قفسه های این مجموعه به صورت منحصر به فرد و با توجه به ویژگی های انبار و محصولات و وزن آنها طراحی و تولید می گردد. برای اطلاع از ویژگی های هر یک از انواع قفسه بندی کانتی لور و سایر انواع قفسه ها کافیست از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه با کارشناسان گروه بهین انبار تماس بگیرید

به مشاوره نیاز دارید؟

کارشناسان بخش فروش بهین انبار آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند…

محصولات مرتبط

فهرست