راهنمای خرید سیستم قفسه بندی انبار

12 عاملی که به هنگام خرید سیستم قفسه بندی انبار باید در نظر گرفت

خرید سیستم قفسه بندی انبار مناسب و متناسب با شرایط محیط و سوله مورد نظر نیاز به در نظر گرفتن فاکتورهای متعددی دارد که ارتباط مستقیم با دریافت کارایی بهتر خواهند بود. با توجه به اهمیت بسیار زیاد نوع قفسه هاب نصب شده در سوله و انبارهای صنعتی و خانگی و فروشگاه ها، اطلاع از این فاکتورها می تواند شرایط را برای انتخاب بهترین گزینه ها فراهم نماید. بهین انبار؛ تولیدکننده انواع قفسه بندی انبار در ادامه به 10 عامل مهم که در هنگام خرید سیستم قفسه بندی مد نظر قرار داد اشاره خواهد نمود.

خرید سیستم قفسه بندی انبار بر اساس متراژ سوله

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواردی که لازم است در فرآیند انتخاب قفسه بندی فلزی به آن توجه داشت، شرایط محیط نصب آنها می باشد. به عنوان مثال، اگر انبار صنعتی با محدودیت در فضا مواجه بوده و تعداد کالاهای آنها زیاد می باشد، بهتر است به دنبال قفسه هایی باشید که تا حد امکان فضاهای خالی و راهروها را حذف می کنند. از بهترین نمونه ها در این شرایط می توان به سیستم قفسه بندی راهرو باریک اشاره نمود.

خرید سیستم قفسه بندی انبار بر اساس نوع کالا

از دیگر موارد مهم در این زمینه می توان به نوع کالا اشاره نمود که اهمیت بسیار زیادی در انتخاب قفسه های مختلف دارد. با توجه به تنوع بسیار زیاد در سیستم های قفسه بندی و تفاوت هایی که در ساختار آنها وجود دارد، لذا باید بتوانید گزینه هایی را انتخاب کنید که بیشترین سازگاری با با شکل و اندازه و ابعاد کالاها داشته باشند.

به عنوان مثال، اگر به دنبال خرید سیستم قفسه بندی انبار برای کارخانجات تولید خودرو یا لاستیک ماشین می باشید، استفاده از پالت لاستیک می تواند گزینه مناسبی برای این منظور باشد. در مقابل، اگر برای کالاهایی که به صورت رول انبار میشوند، انتخاب قفسه بندی بازویی انتخاب مناسبی خواهد بود.

راهنمای خرید سیستم قفس بندی

توجه به استحکام سیستم قفسه بندی انبار

بر اساس استانداردهای قفسه بندی انبار لازم است وزن کالاهای قرار گرفته بر روی ردیف ها و طبقات مختلف قفسه ها با مقاومت و استحکام سازه سازگار باشد. نوع متریال و فلزات استفاده شده برای بدنه و سایر قطعات نصب شده در بخش های مختلف سازه قفسه باید کیفیت خوبی داشته و خاصیت ارتجاعی و کشسانی آن در سطح استانداردی قرار گرفته باشد.

علاوه بر مقاومت و استحکام در برابر وزن کالاها و شرایط محیط، سیستم های قفسه بندی برای انبار خریداری کنید که تماس آنها با مواد خورنده و نم و رطوبت تاثیری بر کیفیت آنها نداشته باشد. عدم توجه به این مساله می تواند خسارت های زیادی را به همراه داشته باشد، چون سازه های زنگ زده در برابر ضربه مقاوم نبوده و امکان از هم پاشیدن آنها وجود دارد.

قابلیت انعطاف سیستم قفسه بندی بر حسب شرایط

در سوله های صنعتی و فروشگاه ها و هایپرمارکت ها ممکن است نوع کالاها از نظر جنس و اندازه و ابعاد به مرور با تغییراتی مواجه باشد. با توجه به هزینه نسبتا زیادی که برای خرید سیستم قفسه بندی انبار لازم است پرداخت گردد، لذا بهترین انتخاب خرید قفسه های سازگار با شرایط مختلف می باشد. به عبارت دیگر، قفسه هایی را انتخاب کنید که ارتفاع طبقات و عمق ردیف ها قابل تغییر و تنظیم بر اساس نوع کالا باشد.

از جمله نمونه های کاربردی در این زمینه می توان به قفسه بندی مشبک اشاره نمود که در انبارهای خانگی و مغازه ها و حتی بخش های صنعتی می توان از آنها استفاده نمود. ارتفاع این قفسه ها به آسانی قابل تنظیم بر اساس اندازه و ابعاد کالا بوده و بر حسب شرایط می توان تنظیمات را انجام داد.

خرید سیستم قفسه بندی انبار بر اساس ماشین آلات

به منظور آسان تر شدن جا به جایی کالاها و چیدمان آنها در ردیف ها و طبقات مختلف، از ماشین آلات صنعتی از قبیل لیفتراک و غیره استفاده میشود. توجه داشته باشید که قبل از خرید سیستم قفسه بندی انبار به نوع ماشین آلات در دسترس باید دقت نموده و بر همین اساس گزینه مناسب را خریداری کنید. به عنوان مثال، ممکن است به دلایل مختلف دسترسی به لیفتراک در انبار مورد نظر وجود نداشته باشد، در این شرایط باید گزینه هایی از قبیل قفسه پانل راک را خریداری کنید که چیدمان و جا به جایی کالاها توسط اپراتور انسانی انجام میشود.

عوامل مهم خرید قفسه بندی انبار

توجه به ارتفاع انبار

از مهم ترین دلایل برای قفسه بندی انبار، چیدمان کالاها در طبقات مختلف و استفاده بهینه از فضای کف تا سقف می باشد. اما نکته بسیار مهم این است که متناسب با ارتفاع انبار یا سوله باید بتوانید قفسه مناسب را انتخاب کنید. اگر سوله مورد نظر ارتفاع زیادی دارد، خرید قفسه بندی پالت راک ایده آل می باشد و می توانید حداکثر استفاده را از فضای انبار داشته باشید.

خرید سیستم قفسه بندی بر اساس هدف

قبل از انتخاب قفسه ها ابتدا باید ببینید که چه اهدافی از راه اندازی انبار و سوله در نظر دارید؟ آیا هدف تنها چیدمان کالاها می باشد یا تمایل دارید واحدهای مدیریتی را نیز در سوله اجرا کنید؟ برای درک بهتر موضوع مثالی در این زمینه ارائه می دهیم. در برخی از انبارها به دلیال مختلف دفتر مدیریت انبار با محل چیدمان کالاها تلفیق میشود. در این شرایط می توان قفسه بندی بالکنی یا مزنین که به صورت پیش ساخته اجرا میشود را انتخاب نمایید. در مقابل، اگر هدف تنها چیدمان کالاها می باشد می توانید سایر سیستم های قفسه بندی انبار را خریداری کنید.

توجه به قابلیت نگهداری و تعمیر

توجه به قابلیت تعمیر و در دسترس بودن قطعات جانبی استفاده شده در بخش های مختلف سازه از دیگر مواردی می باشد که لازم است در زمان خرید به آن توجه داشته باشید.

 

راهنمای خرید سیستم های قفسه بندی انبارقیمت سیستم قفسه بندی انبار

با توجه به جنس و متریال به کار رفته برای سازه قفسه و همچنین نوع ساختار آن، قیمت های متفاوتی برای قفسه ها ارائه میشود. با توجه به اینکه تنوع در قفسه ها بسیار زیاد می باشد و برای هر نوع سوله حق انتخاب بالایی پیش رو دارید، لذا بهتر است به میزان بودجه اختصاص داده شده برای این کار توجه نمایید. به عبارت دیگر، بهتر است فاکتورهای مختلف و بودجه را در نظر گرفته و در نهایت از نظر قیمت قفسه بندی گزینه مناسب را انتخاب کنید.

توجه به استانداردهای ایمنی انبار

به منظور جلوگیری از خسارت های جانی و مالی، استانداردهای قفسه بندی انبار ارائه شده است که توجه به آنها در تمام محیط های صنعتی و فروشگاه ها و غیره الزامی می باشد. لذا بهتر است با در نظر گرفتن استانداردها و اصول ایمنی، نسبت به خرید سیستم قفسه بندی اقدام کنید.

دسترسی آسان به کالاها

کالاهای قرار گرفته در قفسه های انبار از نظر نوع و جنس و تاریخ انقضا دارای ویژگی های متفاوتی می باشند. به همین دلیل لازم است در زمان انتخاب و خرید هر یک از قفسه ها به نحوه چیدمان و خروج کالاها توجه داشته باشید. به عنوان مثال، اگر کالاها دارای تاریخ انقضا می باشند، لذا انتخاب قفسه های پالت راک گزینه مناسبی نخواهد بود، چون سیستم چیدمان و خروج کالا در آنها LIFO می باشد. در مقابل، انتخاب سیستم قفسه بندی خودراهرو شرایط ایده آلی برای چیدمان و خروج این نوع کالاها را فراهم می کنند.

خرید سیستم قفسه بندی انبار دارای گارانتی

همان طور که در طول متن نیز اشاره شد، کیفیت و جنس سازه ها و میزان مقاومت و استحکام آنها اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل آگاهانه ترین راهکار خرید این قفسه ها از مراکز معتبر می باشد که برای خدمات خود پشتیبانی و گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می دهند. گروه تولیدی بهین انبار از جمله تیم های موفق با سابقه درخشان در این زمینه می باشد که تولید قفسه های مختلف را با بهترین متریال در راستای خدمات خود قرار داده است. علاوه براین، تمام محصولات قابل ارائه در این مجموعه دارای گارانتی و تضمین کیفیت می باشند.

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست