طبقه میزانسن در قفسه بندی انبار

طبقه میزانس در قفسه بندی انبار چیست و چه کاربردی دارد؟

طبقه میزانسن در قفسه بندی انبار سازه های پی ساخته هستند که در زمان کوتاه فضای داخل انبار را طبقه بندی می کنند. این نیم طبقه ها گزینه ای بسیار کاربردی در انبارهای کوچک بوده و شرایط را برای تلفیق فضای اداری و انبارداری در داخل انبار فراهم می کند. در ادامه معرفی کاملی از طبقه میزانسن و کاربرد آن و نحوه پیاده سازی این طبقات را ارائه خواهیم داد. با بهین انبار همراه باشید.

طبقه میزانسن در قفسه بندی انبار چیست؟

در فضای انبار یکی از اصول بسیار مهم انتخاب سیستم قفسه بندی بر اساس شرایط محیط برای افزایش بهره وری از انبار است. چون بسیاری از انبارها با کمبود فضا در انبار مواجه هستند. علاوه براین زمان و هزینه در قفسه بندی اهمیت بالایی دارد. طبقه میزانسن به نیم طبقه هایی گفته می شود که در انبارها بدون نیاز به مصالح ساختمانی اجرا می شوند. در واقع این سازه ها پیش ساخته بوده و بعد از نصب می توانند فضای انبار را در زمان بسیار کوتاه به چند طبقه تقسیم بندی کنند.
تفاوت طبقه میزانسن در قفسه بندی انبار با طبقه بندی کردن انبار با قفسه پالت راک و موارد مشابه، در نوع طبقات است. در نیم طبقه های اجرا شده با طبقه میزانسن می توان مجدد قفسه های مختلف را قرار داد یا برای انجام امور اداری از آن استفاده کرد.

طبقه میزانسن در انبار

ویژگی های طبقه میزانسن انبار چیست؟

سازه های به کار رفته در انبار به عنوان طبقه میزانسن چند ویژگی مهم دارند که عبارتند از:

 • این طبقات پیش ساخته هستند و در زمان کوتاه نصب می شوند.
 • برای اجرای طبقه میزانسن در قفسه بندی انبار نیاز به مصالح ساختمانی نیست.
 • بدنه و تمام اجزای به کار رفته در این طبقات فلزی هستند
 • با توجه به نوع سازه می توان تا سه طبقه در انبار را قفسه بندی کرد
 • قدرت تحمل طبقات بسیار بالا بوده و نیروهای انسانی نیز در آنها امکان تردد دارند
 • این طبقات برای چیدمان بارهای با وزن سبک و متوسط توسط نیروهای انسانی است
 • بین طبقات پله های فلزی نصب می شود
 • در بخش های مختلف این قفسه ها می توان بارهای فله ای را نیز نگهداری کرد

مزایای طبقه میزانسن در قفسه بندی انبار

با توجه به ساختار این قفسه ها و جنس آنها چند مزیت مهم دارند که عبارتند از:

 • باعث افزایش بهره وری از فضای داخلی انبار می شوند
 • نصب بسیار سریعی داشته و هزینه اجرای آن کم است
 • با توجه به اینکه از اتصالات پیچ و مهره ای برای اتصال آنها به زمین استفاده می شود، در شرایط لزوم می توان نیم طبقه را از جای خود جدا و در مکان و انبار جدید نصب کرد
 • در انبارهای استیجاری بدون نیاز به مصالح ساختمانی می توان فضای انبار را به چند طبقه با هزینه کم تقسیم بندی کرد
 • در برابر ضربه و برخورد ماشین آلات موجود در انبار استحکام و مقاومت بالایی دارند

انواع طبقه میزانسن در انبار

نحوه اجرای طبقه میزانسن در قفسه بندی انبار

برای اجرای طبقه میزانسن در قفسه بندی انبار همان طور که اشاره شد نیاز به مصالح ساختمانی نیست. کافیست یکی از انواع سازه های نیم طبقه پیش ساخته انبار را انتخاب و با اتصالات فلزی آنها را در مکان مورد نظر نصب کرد. از جمله سازه های مناسب برای اجرای طبقه میزانسن در انبار می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

نیم طبقه مزنین

نیم طبقه مزنین به سازه هایی گفته می شود که به صورت پیش ساخته تولید و در انبار نصب می شود. ساختار این سازه ها به صورت نیم طبقه است و بین طبقه همکف و نیم طبقه اول پله های فلزی قرار میگیرد. از فضای زیرین سازه بیشتر برای چیدمان بارهای فله ای استفاده می شود. در نیم طبقه ها امکان قفسه بندی و چیدمان بار وجود دارد و می توان فضای اداری را در آن بوجود اورد.

نیم طبقه پایه راک

نیم طبقه راک نوع خاصی از طبقات میزانسن در انبار هستند که پایه های آن از نوع اجزای قفسه های راک هستند. به همین دلیل این قفسه ها مقاومت بیشتری نسبت به مزنین دارند. سایر ویژگی های این سازه ها شبیه به قفسه های بالکن بندی یا همان نیم طبقه پیش ساخته مزنین است.

کاربرد طبقه میزانسن انبار

کاربرد طبقه میزانسن در قفسه بندی انبار گسترده است و در انبارهای مختلف به دلایل گوناگونی از آنها استفاده می شود. از اصلی ترین موارد کاربرد طبقه میزانسن می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

اجرای فضای اداری در انبار

در برخی از انبارها نیاز است کارهای اداری نیز در فاصله کم با قفسه ها پیاده سازی شود. در این صورت می توان از طبقه میزانسن استفاده کرد. در بازه زمانی بسیار کوتاه و بدون نیاز به مصالح ساختمانی می توان فضای داخل انبار را به چند طبقه تقسیم بندی کرد. این طبقات مقاومت بالایی داشته و قادر به تحمل وزن نیروهای انسانی هستند. متناسب با تعداد نیروهای اداری و تجهیزات و میز و صندلی های آنها می توان ابعاد نیم طبقه ها را تعیین کرد.

چیدمان بار در طبقه میزانسن

یکی دیگر از موارد کاربرد این طبقات میانی در انبار، استفاده بهینه از فضای انبار برای چیدمان بار است. از فضای زیر نیم طبقه نه تنها می توان برای چیدمان بار فله ای استفاده کرد، بلکه امکان نگهداری بارهای موجود در پالت باکس و جعبه پلاستیکی انبار است. در نیم طبقه ها یا همان طبقات میانی نیز می توان قفسه مشبک را قرار داد و بار را در آن نگهداری کرد. همچنین می توان با اجرای طبقه میزانسن در انبار بارهای فله ای از قبیل مصالح ساختمانی که وزن زیادی ندارند را در نیم طبقه ها نگهداری کرد.

اجرای طبقه میزانسن در قفسه بندی انبار با بهین انبار

در میان محصولات بهین انبار آرا، قفسه های نیم طبقه یا بالکن بندی برای اجرای طبقه میزانسن کاربرد دارند. این سازه ها با ابعاد کاملا سفارشی بر اساس شرایط محیط و میزان مقاومت و تحمل وزن مورد نظر طراحی و با بهترین متریال فلزی تولید می شوند. اجرای این سازه ها نیز توسط افراد متخصص و با رعایت استانداردها در زمان بسیار کوتاه قابل انجام است.

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید