قفسه بندی تولیدی و انبار پوشاک

راهنمای قفسه بندی تولیدی و انبار پوشاک

قفسه بندی تولیدی و انبار پوشاک برای ایجاد نظم در محیط، آمارگیری سریع و جلوگیری از آسیب به لباس ها از کارهای بسیار مهم و ضرروری به شمار می رود. در انبار لباس و تولیدی های بزرگ و کوچک از قفسه ها و تجهیزات متنوعی استفاده میشود که اغلب آنها فلزی هستند. در ادامه کاربردی ترین انواع قفسه تولیدی و انبار لباس و پوشاک و نحوه قفسه بندی این محیط ها را بررسی خواهیم کرد. با بهین انبار؛ تولیدکننده قفسه انبار همراه باشید.

قفسه بندی انبار پوشاک

دلیل قفسه بندی تولیدی و انبار پوشاک

لباس و پوشاک دارای تنوع بسیار بالایی از نظر رنگ، نوع، مدل، جنس، شکل و ساختار کلی هستند. در تولیدی های لباس و پوشاک سایز و مدل لباس ها باید کاملا مشخص باشد تا بر اساس نوع سفارش محصول مورد نظر در کوتاه ترین زمان از انبار خارج و برای مشتری ارسال شود. حال شرایطی را تصور کنید که تمام انواع لباس در مدل و رنگ و سایزها مختلف بدون نظم در انبار روی هم قرار گرفته باشند. آیا می توان تعداد زیاد لباس در یک سایز را در این شرایط از انبار خارج کرد؟ قطعا خیر! با قفسه بندی تولیدی و انبار پوشاک می توان از این قبیل چالش ها فاصله گرفت.
در حالت کلی با قفسه بندی انبار لباس و تولیدی پوشاک به چند مزیت مهم دست پیدا کرد که عبارتند از:

  • نظم دهی به انبار لباس با قفسه بندی مناسب
  • جلوگیری از چروک شدن لباس ها
  • آمارگیری سریع از تولیدی و انبار
  • جلوگیری از اسیب به لباس ها و آلوده شدن آنها با نم و رطوبت و غیره
  • افزایش بهره وری انبار
  • تسریع در زمان خروج و ورود لباس به انبار

انواع قفسه بندی انبار پوشاک

برای دست یافتن به مزایای قفسه بندی تولیدی و انبار پوشاک ابتدا باید بتوانید قفسه و تجهیزات مناسب را انتخاب کنید. در حالت کلی واحدهای تولیدی لباس از دو بخش تشکیل شده و در هر یک نوع خاصی از قفسه ها و تجهیزات به کار می رود. در انبار پوشاک قفسه هایی استفاده میشود که لباس در آن قرار میگیرد و در تولیدی طاقه های پارچه، دوک های نخ و وسایل مرتبط با چرخ و غیره نیز باید در قفسه های مناسب چیده شوند. از جمله قفسه های مناسب برای بخش انبار پوشاک می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

رگال لباس

رگال لباس یکی از تجهیزات بسیار کاربردی در انبار پوشاک است و در فروشگاه ها و مغازه ها نیز استفاده میشود. ساختار رگال از چند میله فلزی بسیار مقاوم تشکیل شده است. دو میله نقش پایه را برای میله افقی وسط ایفا می کنند. لباس ها با چوب لباسی رو میله افقی وسط قرار میگیرند. نمونه های این رگال ها را به وفور در فروشگاه های لباس و پوشاک دیده اید. در انبارهای پوشاک رگال ها طول بیشتری داشته و پایه های آنها مقاومت بسیار بالایی دارند؛ به طوریکه می توان تعداد زیاد لباس را روی آنها نگهداری کرد.

قفسه پانل راک

برای قفسه بندی تولیدی و انبار پوشاک می توان از قفسه پانل راک نیز استفاده کرد. در طبقات مختلف این قفسه ها می توان رگال ها را قرار داد. از مهم ترین دلایل برای استفاده از این قفسه ها، افزایش بهره وری از فضای انبار است. رگال ها را می توان در چندین طبقه تا سقف قرار داد و این یک مزیت بسیار مهم محسوب میشود.
در انبار پوشاک چون لباس ها وزن کمی دارند، پانل راک کاربرد دارد و نیروهای انسانی می توانند جا به جایی لباس ها را انجام دهند. حتی می توان در طبقات مختلف این قفسه ها بدون رگال بسته های لباس های دارای بسته بندی را در ردیف های قفسه ها قرار داد. برای نگهداری لباس های بچگانه و نوزاد که اغلب دارای بسته بندی های کوچک هستند می توان از این قفسه ها استفاده کرد.

قفسه بندی تولیدی پوشاک

قفسه بندی نیم طبقه

برای استفاده بهینه از فضای داخل انبار می توان از قفسه نیم طبقه مزنین نیز استفاده کرد. این قفسه ها بدون نیاز به مصالح ساختمانی در زمان کوتاه قادر به طبقه بندی فضای داخل انبار هستند. در هر یک از طبقات ایجاد شده می توان قفسه و رگال ها را قرار داد. از فضای زیر طبقه اول نیز می توان برای چیدمان رگال ها و بسته های لباس نیز استفاده کرد.
با قفسه های نیم طبقه نه تنها فضای بیشتری برای چیدمان و نگهداری لباس بوجود می آید، بلکه می توان بخش هایی را برای انجام کارهای اداری و مدیریت انبارداری اختصاص داد.

قفسه بندی تولیدی پوشاک

در تولیدی لباس و پوشاک به قفسه های مختلفی برای نگهداری کالا و وسایل متنوع نیاز است. به عنوان مثال به قفسه برای نگهداری پارچه های متری و طاقه ای نیاز است. علاوه براین برای نگهداری دکمه و زیپ و خرج کار و وسایل تزئینی و غیره نوع خاصی از قفسه ها کاربرد دارد. از جمله قفسه های مناسب برای تولیدی لباس و پوشاک می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

جعبه پلاستیکی

در تولیدی لباس وسایل کوچک از قبیل قرقره و دوک، قیچی، یراق آلات، مارک و غیره کاربرد گسترده ای دارند. برای دسترسی آسان به این وسایل و جلوگیری از گم شدن آنها می توان از جعبه پلاستیکی انبار استفاده کرد. این جعبه ها را می توان به صورت طبقاتی در کنار افراد در فاصله کم با چرخ خیاطی و میز کار آنها قرار داد. در انبار وسایل اولیه تولیدی نیز این جعبه ها کاربرد زیادی دارند. از مزایای جعبه ها می توان به تنوع رنگ بالا و امکان نصب کارت و درج اطلاعات روی آنها اشاره کرد. جعبه های پلاستیکی را می توان در داخل قفسه ها نیز قرار داد که تاثیر زیادی در نظم محیط دارند.

قفسه مشبک برای تولیدی لباس

یکی دیگر از قفسه های بسیار کاربردی برای تولیدی لباس می توان به قفسه مشبک اشاره کرد. این قفسه ها نه تنها برای نگهداری طاقه های پارچه استفاده میشوند، بلکه برای چیدمان لباس ها نیز کاربرد دارند. لباس هایی از قبیل ست نوزاد، شال و روسری و لباس زیر و غیره بعد از بسته بندی در این قفسه ها نگهداری میشوند و در زمان مناسب به انبار انتقال پیدا خواهند کرد.

قفسه ایزی رکت

برای نگهداری طاقه های پارچه از قفسه های ایزی رکت نیز می توان استفاده کرد. این قفسه ها فلزی هستند و شبیه به مدل های پیچ و مهره ای اجرا میشوند. این قفسه ها تنوع رنگ بالایی دارند و مدل های باکیفیت آن ضد زنگ هستند. از قفسه های ایزی رکت برای نگهداری لباس های دارای بسته بندی در انبار پوشاک نیز می توان استفاده کرد.

استفاده از قفسه پایه دار در انبار پوشاک

مساله بسیار مهمی که در قفسه بندی تولیدی و انبار پوشاک باید مد نظر قرار داد، استفاده از قفسه های پایه دار است. پارچه و نخ و سایر وسایل و متریال های مورد استفاده در تولیدی لباس در برابر نم و رطوبت بسیار حساس هستند. به طوریکه کوچکترین نم و رطوبت ممکن است منجر به ایجاد لک و تغییر رنگ آنها شود. به همین دلیل حتما باید از قفسه های پایه دار برای این محیط ها استفاده کنید. اگر رگال را برای انبار تولیدی انتخاب می کنید، ارتفاع پایه های آن باید از قد لباس بیشتر باشد تا از برخورد پوشاک با زمین جلوگیری شود.

جمع بندی

بر اساس آنچه در طول متن اشاره شد، برای قفسه بندی تولیدی و انبار پوشاک می توان از انواع رگال فلزی مقاوم، قفسه های نیم طبقه و پانل راک و همچنین قفسه های مشبک و ایزی رکت و جعبه های پلاستیکی استفاده کرد. متناسب با نوع و تعداد لباس و وسایلی که باید در قفسه ها قرار بگیرند می توان آنها را انتخاب کرد. ما در بهین انبار مجموعه گسترده ای از انواع قفسه فلزی با بدنه بسیار مقاوم در ابعاد سفارشی را تولید و با کیفیت تضمین شده نصب می کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه تماس بگیرید.

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید