باکس پالت (پالت دیواره دار)

باکس پالت ( پالت دیواره دار)

باکس پالت یا پالت دیواره دار یکی از کاربردی ترین انواع پالت در سیستم انبارداری و ظروف نگهداری مواد می باشد که بخاطر برخورداری از دیواره های توری و نرده ای، امکان جا به جایی اقلام ریز و بدون بسته بندی را فراهم می سازد. برخلاف پالت های مسطح، در نوع پالت دیواره دار امکان چیدمان آنها بر روی یکدیگر وجود داشته و می توان در محیط های بدون قفسه بندی انبار با استفاده از این نوع پالت نظم قابل قبولی را در محیط ایجاد نمود. بهین انبار تولیدکننده باکس پالت فلزی در ابعاد مختلف مکعب مربع و مستطیل می باشد که طراحی این محصولات را با توجه به شرایط و ویژگی های اقلام موجود در انبار انجام می دهد.

کاربرد باکس پالت فلزی

در طراحی و ساخت باکس پالت از متریال های متعددی استفاده می گردد که خروجی تولید هر یک از این پالت ها دارای ویژگی های متفاوتی می باشند. باکس پالت فلزی، پلاستیکی و چوبی از جمله نمونه های رایج می باشند که از نظر قیمت، استقامت و طول عمر کاملا با هم متفاوت بوده و بر همین اساس، کاربرد آنها نیز با هم فرق دارد. به عنوان مثال، با توجه به استقامت بسیار بالا پالت دیواره دار فلزی از این تجهیزات انبارداری و نگهداری مواد و کالا می توان در محیط های زیر استفاده نمود:

 • نگهداری و انبارکردن اقلام شکستنی و حساس در برابر ضربه از قبیل لوازم خانگی
 • حمل و نقل و جا به جایی کالاهای بدون بسته بندی با اندازه های کوچک و ریز
 • جا به جایی قطعات خودروسازی، هواپیما و کشتی و غیره
 • نگهداری از مواد غذایی در سردخانه ها
 • حمل و نقل قطعات و کالاهای کارگاه های تولیدی بدون بسته بندی

باکس پالتبا توجه به اینکه باکس پالت فلزی دارای قابلیت چیدمان بر روی یکدیگر هستند، در نتیجه می توان در سالنهای کارگاه های تولیدی و کارخانجات بدون نیاز به قفسه بندی با قرار دادن کالاها در این باکس ها، چیدمان و انبار کردن محصولات را به راحت ترین شکل فراهم ساخت. همچنین لازم به ذکر است که باکس پالت فلزی این امکان را دارد که در پایه های آن چرخ با قابلیت قفل شدن متصل شود تا جا به جایی آنها راحت تر شده و در صورت نیاز، برای جلوگیری از حرکت پالت ها می توان از نوع بدون چرخ استفاده نمود.

ویژگی های پالت دیواره دار

همان طور که اشاره شد، از رایج ترین انواع پالت دیواره دار می توان به نوع فلزی، پلاستیکی و چوبی اشاره کرد که هر یک دارای ویژگی های خاصی می باشند که در این بین، پالت های فلزی دیواره دار بیشترین کاربرد را دارد. از مهم ترین ویژگی های منحصر به فرد این پالت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • با توجه به استفاده از ورق های گالوانیزه در طراحی و ساخت پالت دیواره دار، قدرت تحمل بار در این نوع پالت تا 3000 کیلوگرم قابل افزایش می باشد
 • تعمیر و نگهداری از باکس های فلزی راحت از سایر انواع پالت می باشد در نتیجه طول عمر آن بالا می باشد
 • دیواره های باکس پالت به صورت توری و نرده ای و تاشو قابل طراحی می باشند. انتخاب هر یک از این نوع دیواره با توجه به نوع اقلام و اندازه آنها صورت میگیرد
 • پالت دیواره دار فلزی در دو نوع مکعب مربع و مکعب مستطیل قابل تولید می باشد
 • باکس پالت های فلزی را می توان تا چهار طبقه بر روی هم قرار داد
 • با توجه به نوع اقلام و شرایط محیط می توان این باکس ها را به صورت درب دار و بدون درب تولید نمود
 • برای جا به جایی راحت باکس ها مخصوصا برای نگهداری کالاهای سنگین، در پایه پالت چرخ نصب می گردد.
 • امکان شستشو و ضدعفونی تمام بخش های باکس پالت وجود داشته و گزینه مناسبی برای نگهداری مواد غذایی بدون بسته بندی، مواد بهداشتی و شوینده و دارو می باشند
 • تمام بخش های باکس پالت فلزی دارای پوشش گالوانیزه بوده و در برابر ضربه، خوردگی و تمام با مواد شیمیایی و زنگ زدگی مقاوم می باشند
 • رنگ استاندارد به کار رفته برای این نوع پالت، خاکستری می باشد. این رنگ با توجه به درخواست مشتری قابل تغییر خواهد بود

پالت دیواره دار چیست؟

باکس پالت سازه هایی دیواره دار می باشد که برای نگهداری و جا به جایی اقلام و کالاهایی با اندازه های کوچک، بدون بسته بندی و غیر مقاوم در محیط های صنعتی، کارخانجات تولیدی و فروشگاه ها و مراکز عمده فروشی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع پالت با توجه به ویژگی های آن در گروه های مختلفی تقسیم بندی می گردند که عبارتند از:

باکس پالت توری

همان طور که از نام این نوع پالت مشخص است، در دیواره های آن از توری های فلزی کاملا مقاوم در برابر ضربه و نم و رطوبت استفاده می گردد. باکس پالت های توری برای نگهداری و جا به جایی کالاهایی با اندازه های کوچک و غیر مقاوم در برابر ضربه استفاده می گردد. این باکس ها را می توان به صورت درب دار و بدون درب و با توجه به نوع محصولات و شرایط انبار تولید نمود

پالت دیواره دار نرده ای

از مقاوم ترین نوع باکس پالت می توان به باکس هایی اشاره نمود که دیواره های آن با دارای نرده های عمودی بسیار محکم می باشند. این نوع پالت دیواره دار را می توان تا 4 طبقه و به صورت عمودی بر روی هم قرار داد. همچنین لازم به ذکر است که امکان نصب چرخ در پایه های آن نیز وجود دارد.

باکس پالت تاشو

در انبارها و سالن های نگهداری از اقلام ریز و غیر مقاوم که با کمبود فضا مواجه می باشند، پالت های تاشو یا لولایی انتخاب مناسبی خواهند بود. پالت دیواره دار لولایی در شرایطی که کالایی در آن وجود ندارد قابل جمع شدن هستند.

پالت دیواره دار (باکس پالت)

قیمت باکس پالت

در تعیین قیمت باکس پالت چند فاکتور مهم نقش دارند که از جمله آنها می توان به نوع پالت، جنس بدنه و اندازه و ابعاد باکس اشاره نمود. ابن کاملا طبیعی است که باکس های فلزی با اندازه های بزرگ تر قیمت بیشتری نسبت به نوع چوبی با ابعاد کوچک تر خواهد داشت. با توجه به تنوع در قیمت پالت باکس ها می توانید برای استعلام نرخ دقیق آنها با تیم بهین انبار تماس بگیرید.

طراحی و ساخت پالت دیواره دار

کاربرد بسیار زیاد انواع پالت های مسطح و دیواره دار در سیستم انبارداری و حمل و نقل بار باعث شده است تا گروه بهین انبار با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در حوزه تولید تجهیزات انبارداری طراحی و ساخت این محصولات را در مجموعه فعالیت های خود قرار دهد. باکس پالت های تولید شده توسط این مجموعه همگی از نوع فلزی بوده و دارای قدرت تحمل بار تا 3000 کیلوگرم می باشد. به منظور اطلاع از سایر ویژگی های این تجهیزات، کارشناسان گروه بهین انبار از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه آماده ارائه مشاوره رایگان قبل از خرید باکس پالت فلزی می باشند.

به مشاوره نیاز دارید؟

کارشناسان بخش فروش بهین انبار آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند…

محصولات مرتبط

مطالب آموزشی

فهرست