قیمت انواع قفسه بندی انبار

قیمت انواع قفسه بندی انبار

قیمت قفسه بندی انبار بر اساس فاکتورهای متعددی تعیین میشود و به همان اندازه که تنوع در این قفسه ها زیاد است، نوسان در نرخ ها نیز مشاهده خواهد شد. جنس بدنه، نوع قفسه ها و ساختار کلی سازه و اندازه و ابعاد از جمله موارد هستند که منجر به گران یا ارزان تر شدن قیمت قفسه انباری فلزی ثابت و متحرک میشود. بهین انبار؛ تولید کننده قفسه بندی انبار در ادامه به نحوه محاسبه قیمت قفسه های مختلف اشاره خواهد داشت.


نکته: به دلیل نوسان قیمت دلار و فلزات جدول قیمت گزاری قفسه ها تا اطلاع ثانوی از روی سایت برداشته شد.
لطفا جهت اطلاع از قیمت روز انواع قفسه بندی انبار با شماره تلفن های زیر با ما در ارتباط باشید.

0263409092409128485943


قیمت قفسه بندی ثابت انبار

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در تعیین نرخ هر یک از انواع قفسه نقش مهمی ایفا می کند، نوع و ثابت و متحرک بودن آنها می باشد. قفسه های انبار بر اساس نحوه قرار گرفتن بر روی زمین و نصب اجزای مختلف در دو گروه کلی ثابت و متحرک تقسیم بندی میشوند که هر یک دارای زیر مجموعه های مختلفی می باشد. به عنوان مثال، برای محاسبه قیمت انواع قفسه بندی ثابت انبار ابتدا باید به این نکته توجه داشته که قصد استفاده از کدام یک از قفسه ها را دارید؟ قفسه بندی پالت راک یا راک کفپوش دار؟ با توجه به شکل سازه و اجزا و قطعات مورد استفاده در هر یک از انواع قفسه ها قیمت ها نیز با تغییراتی مواجه خواهد شد.

به عنوان مثال، قیمت قفسه بندی مشبک که در گروه قفسه های ثابت قرار میگیرد، ارزان تر از نوع پالت راک می باشد که دلیل آن، نوع ساختار و سازه است. در حالت کلی می توان گفت قیمت قفسه بندی سنگین انبار بیشتر از سایر گزینه می باشد که از مهم ترین قفسه های سنگین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قیمت قفسه بندی فلزی انبار

قیمت قفسه بندی متحرک انبار

از دیگر زیرمجموعه های قفسه های مورد استفاده در انبارهای صنعتی و سازمانی می توان به قفسه بندی متحرک اشاره نمود. این قفسه ها دارای زیر مجموعه های مختلفی می باشند و مکانیزم باز و بسته شدن هر یک از ردیف ها با هم متفاوت است. بر همین اساس نیز نرخ های ارائه شده برای قیمت آنها با تغییراتی مواجه می گردد.

علاوه بر تفاوت هایی که در ساختار و شکل کلی کمدهای ریلی یا همان قفسه های متحرک چند منظوره وجود دارد، جنس بدنه و اجزای داخلی آنها نیز با هم تفاوت دارند. به همین دلیل در نرخ گذاری این گروه از قفسه ها تفاوت های چشمگیری مشاهده میشود.

قیمت قفسه بندی انبار فلزی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین فاکتورهایی که باعث افزایش یا کاهش قیمت قفسه ها میشود، جنس و متریال به کار رفته برای ساخت هر یک از اجزای آن می باشد. توجه داشته باشید که قفسه بندی فلزی انبارهای صنعتی و خانگی از نظر نوع فلز و جنس و میزان کیفیت و مقاومت آنها با هم تفاوت زیادی دارند. به همین دلیل است که قیمت های متفاوتی را در زمان انتخاب و خرید قفسه ها مشاهده می کنید. علاوه بر جنس فلز به کار رفته در سازه و سایر اجزای آن، میزان ضخامت ورقه های استفاده شده در قاب و ستون  و بازوهای قفسه همگی می تواند تاثیر بسزایی بر قیمت هر یک از انواع قفسه بندی فلزی داشته باشد.

نقش اندازه و ابعاد قفسه بندی بر قیمت

این کاملا طبیعی است که هر چه اندازه و ابعاد قفسه ها بیشتر باشد، به همان اندازه میزان متریال و ورق های فلزی به کار رفته برای ساخت سازه بیشتر خواهد بود که در نهایت بر قیمت تاثیر زیادی می گذارد. با افزایش تعداد طبقات قفسه ها، ارتفاع هر یک از طبقات و تعداد دهانه ها و عمق آنها همگی از جمله عواملی هستند که منجر به افزایش یا کاهش نرخ و قیمت قفسه بندی انبار میشوند.

قفسه بندی انبار ارزان قیمت

از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است برای تجهیز انبار و سوله های کارخانجات و کارگاه های صنعتی و نیمه صنعتی افراد دچار آن شوند، ملاک قرار دادن قیمت ارزان برای انتخاب قفسه ها می باشد. به منظور مدیریت هزینه های راه اندازی و تجهیز انبارهای صنعتی و نیمه صنعتی و حتی خانگی باید بتوان تلفیق خوبی از کیفیت و قیمت مناسب را بدست آورد. به عنوان مثال، برای خرید ارزان قیمت انواع قفسه بندی ثابت و متحرک انبار لازم است به چند نکته توجه شود که عبارتند از:

 • قفسه ها را با توجه به شرایط محیط انبار و نوع کالاها و وزن آنها انتخاب کنید. در بسیاری از مواقع دلیل اصلی گران بودن قفسه ضخامت بالای ورقه های فلزی به کار رفته در آنها می باشد تا تحمل وزن زیادی داشته باشند. بدون شک پرداخت هزینه زیاد برای خرید این نوع از قفسه ها برای فروشگاه ها و کارگاه های تولیدی کوچک از نظر اقتصادی مقرون به  صرفه نخواهد بود. لذا بهتر است با پرداخت هزینه کمتر، قفسه های ارزان تر با قدرت تحمل وزن پایین و متناسب با شرایط محیط و وزن کالاها را انتخاب نمود.
 • در کیفیت و کاربرد زیاد قفسه بندی پالت راک هیچ شکی نیست، اما این قفسه ها از نظر قیمت در سطح بالاتری نسبت به سایر قفسه ها قرار دارند که دلیل اصلی آن، نوع سازه و طراحی صورت گرفته برای آنها می باشد. برای انتخاب انواع قفسه بندر انبار ارزان قیمت که بتوان از آنها در انبار و سوله های کوچک استفاده نمود، بهتر است این نوع قفسه خریداری نشود. در مقابل می توان از قفسه های مشبک و راک کفپوش دار استفاده کرد.
 • قیمت قفسه فلزی دست دوم همیشه ارزان تر از قفسه های سفارشی می باشند و به همین دلیل در اغلب مواقع تقاضا برای آنها زیاد است. واقعیت این است که ارزان بودن قیمت انواع قفسه بندی انبار دست دوم نباید تنها دلیل برای انتخاب آنها باشد، چون ممکن است دلیل ارزان بودن ترک و شکستگی در بخش های مختلف سازه و جوشکاری های مختلف صورت گرفته در آنها باشد.

محاسبه قیمت انواع قفسه بندی انبار

علاوه بر موارد فوق، نوسانات موجود در قیمت هر یک از فلزات نیز باعث میشود تا نرخ ها ثابت نبوده و در طول سال با تغییراتی مواجه گردند. برای استعلام قیمت انواع قفسه بندی انبار در اندازه و ابعاد مختلف و متناسب با شرایط مورد نظر پیشنهاد می کنیم با کارشناسان بهین انبار تماس بگیرید.

مشاوره رایگان

کارشناسان بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز می باشند

مطالب مرتبط

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  میخاستم بدونم قیمت قفسه فلزی کیلویی محاسبه میشه یا متری؟

  پاسخ
  • سلام جناب صادقلو عزیز روش صحیح اعلام قیمت در انواع سیستم های قفسه بندی به این شرح می باشد:
   1- تهیه ی کروکی از محل انبار مشتری
   2- تعیین نوع قفسه ی مورد نیاز بر مبنای نوع بار و روش بارگذاری
   3- تهیه نقشه بر مبنای اطلاعات فوق
   4- براورد اقلام نقشه ی تهیه شده
   5-قیمت گذاری قطعات و در نهایت قیمت پروژه

   پاسخ
 • ما برای دو انبار مجزا از یکی از همکاراتون استعلام قیمت گرفتیم ولی با اینکه هر دو قفسه بندی پیچ و مهره ای بود و ارتفاع هر دو هم یکی بود قیمتهایی که دادن برای هر پروژه متفاوت بود. این دلیلش چی میتونه باشه و آیا عادیه؟؟؟

  پاسخ
  • با سلام
   احتراما با توجه به اینکه مشخصات انبارها و نوع بار رو نداریم نمیتونیم دقیق به این سوال پاسخ بدیم ولی احتمالا وزن و حجم باری که قرار است در قفسه ها قرار بگیرند در دو انبار متفاوت است و قفسه ای که قرار است بار سنگین تر را تحمل کند نیاز به بازو و اتصالات از جنس قویتر دارد و همین امر باعث افزایش و تفاوت قیمت قفسه ها شده است.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست